| |
Zagrożenie!
Koszmarna fala upałów. Temperatura przekracza 40 stopni. Upał wróci do Polski

Koszmarna fala upałów. Temperatura przekracza 40 stopni. Upał wróci do Polski

Można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z prognozami. Za nami pierwsza w tym sezonie fala upałów w Polsce, która zakończyła się gwałtownymi burzami. Jeszcze wczoraj 25.06 temperatura w Lesku osiągnęła maksymalnie 30,4 st. C., a dziś 26.06 już nigdzie temperatura nie przekroczy w naszym kraju progu upału. Mimo, że temperatura spadła, to na wschodzie i południowym wschodzie kraju nadal oddycha się ciężko, bo zalega niestabilne i bardzo wilgotne powietrze do 80%. Pytacie, kiedy - czy upał wróci do Polski? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zajrzeć na aktualny układ baryczny nad Europą. Polska dostanie się jutro 27.06 w zasięg wyżu Afra przesuwającego się na wschód Europy. W tym czasie na zachodzie kontynentu, będzie zalegać obszar niżowy z aktywnymi strefami frontowymi. Pomiędzy układami otworzy się ponownie droga do napływu bardzo ciepłego powietrza z południa i południowego zachodu Europu, gdzie obecnie fala upałów daje się we znaki mieszkańcom niemal we wszystkich krajach południowej Europy.

Koszmarna fala upałów w Europie. Temperatura maksymalna zanotowana 25 czerwca 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, koszmarna fala upałów w Europie temperatura przekracza 40 stopni, kiedy upał wróci do Polski, czerwiec 2021

Po wycofaniu upału z Polski, piekielna fala upałów rozciąga się obecnie, od Hiszpanii przez Włochy, Bałkany po wschodnią Europę. Na tym obszarze temperatura przekracza w wielu miejscach 31-42 st. C. Wczoraj 25.06 najwyższą temperaturę notowano w Grecji, miejscami do 40-42 st. C! Do absolutnego rekordu temperatury w Europie brakowało zaledwie 6 st. C. Nadal wynosi on 48 st. C. i pochodzi z Aten. W najbliższych dniach bardzo upalnie, będzie od Węgier przez Bałkany po Włochy i Cypr. Temperatura na tym obszarze, będzie przekraczać miejscami 34-42 st. C.

Upał w Europie. Prognozowana temperatura, 28 czerwca 2021

Pogoda, temperatura osiąga 40 stopni, kiedy upał w czerwcu 2021 wróci do Polski

Gorące i upalne dni wrócą do Polski

Zgodnie z naszą wcześniejszą prognozą pogody, po zakończeniu pierwszej fali upałów i przejściu gwałtownych burz, spadek temperatury nie będzie bardzo duży, bo nadal spodziewamy się ciepłych, gorących, a miejscami ponownie upalnych dni. Temperatura osiągająca lub przekraczająca 30 st. C. wróci do Polski już w nowym tygodniu, czyli tak jak się spodziewaliśmy wcześniej, nastąpi to ponownie jeszcze w trakcie ostatniej 3 dekady czerwca 2021. Już w najbliższy poniedziałek 28 czerwca, temperatura na zachodzie Polski osiągnie 28-31 st. C. Upał wróci, zwłaszcza na Ziemie Lubuską.

Upał przed końcem czerwca wróci do Polski. Prognozowana temperatura we wtorek, 29 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski, prognoza temperatury 29 czerwca 2021

Upalnie na znacznym obszarze kraju zapowiada się również środa 30 czerwca 2021 

Pogoda, upał wróci do Polski, prognoza temperatury 30 czerwca 2021, koszmarny upał w Europie, temperatura osiąga 40 stopni

Niestety, wraz ze wzrostem temperatury ponownie zaczną się pojawiać warunki do silniejszych burz z gradem o czym na bieżąco, będziemy informować w prognozach bieżących.

Koszmarny upał w Europie. Temperatura na południu, zwłaszcza w Grecji i we Włoszech może przekraczać 40 stopni! Prognozowana temperatura 30 czerwca 2021

Pogoda, piekielny upał w Europie, temperatura przekracza 40 stopni, kiedy upał wróci do Polski, czerwiec 2021

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 30 czerwca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski, czy będą silne burze, czerwiec 2021

Upał wróci do Polski. Prognozowana temperatura, od 26, do 30 czerwca 2021

Podsumowując, po pierwszej fali upałów i gwałtownych burzach, w nowym tygodniu wróci upał na znacznym obszarze kraju, ale ponownie będą się pojawiać miejscami silne burze z opadami gradu i ulewnymi opadami deszczu. Czas trwania upału, będzie weryfikować już jutro 27.06 przed południem w długoterminowej prognozie na 16 dni. Serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Vampirka

Oby tym razem zostały jak najdłużej :D nie mogę się doczekać :D

27 czerwiec 2021 - 15:49
Odpowiedz