| |
Zagrożenie!
Pogoda. Pod koniec grudnia kolejny zimowy epizod na nizinach

Pogoda. Pod koniec grudnia kolejny zimowy epizod na nizinach

Kiedy spadnie śnieg, czy zima pojawi się jeszcze w grudniu? Te pytania zadajecie coraz częściej. Już w połowie grudnia w prognozie długoterminowej sygnalizowaliśmy, że zima na nizinach może zapukać pod koniec grudnia. Wygląda na to, że pogoda ponownie nas nie zaskoczy.

Wyraźne krótkie ochłodzenie prognozowane pod koniec grudnia na wschodzie i południowym wschodzie Polski

Pogoda kiedy zima prognoza

Zimowa pogoda w najbliższych dniach zadomowi się w rejonach podgórskich i górskich, szczególnie na Podhalu oraz w Bieszczadach. Po świętach będzie kontynuowany trend ochłodzenia, aż do około 28-30 grudnia, gdy przypadnie apogeum napływu chłodnego powietrza na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Oznacza to powrót temperatur ujemnych, zwłaszcza w nocy, ale także szanse na pojawienie się opadów śniegu, szczególnie we wschodniej, południowo wschodniej i częściowo północnej Polsce.

Wstępnie prognozowana suma opadów śniegu do 30 grudnia, według modelu ECMWF

Pogoda kiedy zima, kiedy spadnie śnieg

Jeśli prognozy nie ulegną radykalnej zmianie, to pod koniec tego tygodnia pojawi się kolejny w tym sezonie zimowy epizod, a więc miejscami niewielka pokrywa śnieżna, a także ujemna temperatura.

Wstępie prognozowana suma opadów śniegu do 30 grudnia, według modelu ICON

Kiedy spadnie śnieg. Pogoda

Nasze prognozy nadal nie przewidują, aby ten czekający nas powiew zimy okazał się trwały. Na przełomie grudnia i stycznia lub na początku stycznia ponownie uaktywni się silna cyrkulacja atlantycka, dlatego na zimę z prawdziwego zdarzenia będziemy musieli poczekać, o ile w ogóle pojawi się w tym sezonie. O zachodzących zmianach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!