| |
Zagrożenie!
Pogoda. Przed końcem roku wrócą ujemne temperatury, miejscami spadnie śnieg. Zima pojawi się nie tylko w górach

Pogoda. Przed końcem roku wrócą ujemne temperatury, miejscami spadnie śnieg. Zima pojawi się nie tylko w górach

Tegoroczne święta, tak jak zapowiadaliśmy we wcześniejszych prognozach nie przyniosły zimy z mrozem i śniegiem. Wyjątkiem były tereny górskie i podgórskie, gdzie zawitała prawdziwa zima. Pogoda w ostatnich dniach roku daje jednak szanse na pojawienie się zimowego akcentu również na nizinach. Wygląda więc na to, że grudzień w tym roku zarówno na początku, jak i na końcu miesiąca przyniesie miejscami zimowy epizod. Sprawdźmy, kiedy i gdzie spadnie śnieg.

Prognozowana adwekcja chłodnego powietrza, między 26, a 29 grudnia

Pogoda kiedy zima gdzie leży śnieg

Między 26, a 29 grudnia spodziewamy się krótkotrwałej adwekcji zimnego powietrza. W tym czasie pojawiające się miejscami opady deszczu, zaczną coraz częściej przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Ponadto powrócą temperatury ujemne, szczególnie w nocy z 27 na 28, 28/29 i 29/30 grudnia. Miejscami na wschodzie i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza 28 i 29 grudnia temperatura również w ciągu dnia może nie przekroczyć 0 st. C.

Prognozowana suma opadów śniegu do 30 grudnia. Model ICON

Pogoda Prognoza kiedy spadnie śnieg, gdzie leży śnieg, kiedy zima

Prognozy wskazują, że do 30 grudnia, na południu i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej i Górnym Śląsku spadnie miejscami 1-10 cm śniegu, a na południu w rejonach górskich i podgórskich, do 15-30 cm śniegu.

Prognozowana suma opadów śniegu do 30 grudnia. Model ECMWF

Pogoda kiedy zima, gdzie śnieg. Prognoza pogody

Powiew zimy nie będzie długi, bo już na przełomie grudnia i stycznia, temperatura od zachodu kraju zacznie rosnąć. Niewykluczone, że śnieg popada jeszcze na południowym wschodzie kraju, między 1, a 2 stycznia, ale to będą tylko akcenty zimowe. Na trwałą zimę z mrozem i śniegiem nadal się nie zanosi.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!