| |
Zagrożenie!
Pogoda. Kiedy i gdzie spadnie śnieg w Polsce do wtorku 03.12

Pogoda. Kiedy i gdzie spadnie śnieg w Polsce do wtorku 03.12

W naszych prognozach długoterminowych zapowiadaliśmy, że na początku grudnia czeka nas epizod zimowy. Temperatura spadnie, a miejscami pojawią się pierwsze w tym sezonie opady śniegu na nizinach. Sprawdźmy, kiedy i gdzie spadnie śnieg w Polsce w kolejnych kilkudziesięciu godzinach. 

Pogoda Kiedy Spadnie Śnieg

Jak się okazuje, prognoza sprawdza się co do joty. Poprzedniej nocy 30.11/01.12 na przeważającym obszarze kraju chwycił mróz, a dziś 01.12 lokalnie krajobrazy się zabieliły m.in. na Podlasiu oraz na Lubelszczyźnie.

Przed nami główna faza tego krótkiego zimowego epizodu. W poniedziałek 02.12 z upływem dnia, wraz z pojawieniem się aktywnego frontu chłodnego, rozwiną się rozproszone przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie krupy śnieżnej, szczególnie w woj. pomorskim (niewykluczone burze), kujawsko pomorskim, warmińsko mazurskim, podlaskim i mazowieckim.

Prognozowany rodzaj opadów i obszar występowania, między poniedziałkowym 02.12, a wtorkowym 03.12 porankiem

Pogoda, kiedy spadnie śnieg w Polsce

Ponadto w ciągu dnia śnieg popada na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce oraz na Górnym Śląsku. Miejscami będą możliwe opady śniegu również w nocy 02/03.12 na wtorek.

Prognozowana suma opadów śniegu, do wtorkowego 03.12 poranka

Pogoda, kiedy śnieg w Polsce prognoza pogody

Istnieje spora szansa, że między poniedziałkiem 02.12, a wtorkiem 03.12 w wielu miejscach na nizinach powinno się zabielić, szczególnie na wschodzie, północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Ben Wwa

Zarówno media, jak i wielu internautów wpadło w ekscytację pierwszą w tym sezonie realną perspektywą pokrycia większości (całego?) terytorium kraju śniegiem (choćby tylko na chwilę). Kiedyś sensacją byłoby nie to, że u nas w grudniu może spaść śnieg, tylko to, że po raz pierwszy w sezonie (na znacznej części obszaru Polski) pojawia się tak późno.

02 grudzień 2019 - 11:07
Odpowiedz