| |
Zagrożenie!
Ostatnie dni roku przyniosą sporo opadów

Ostatnie dni roku przyniosą sporo opadów

Zgodnie z prognozą, do wigilijnego wieczora zdołało się miejscami zabielić, zwłaszcza na wschodzie, północnym-wschodzie oraz na południowym-wschodzie kraju. Mimo, że jeszcze dziś 25.12 miejscami w tych regionach popada śnieg i deszcz ze śniegiem, to białe krajobrazy nie pozostaną jednak z nami na dłużej. Z upływem dnia, w głąb kraju z zachodu i północnego-zachodu będzie wędrować strefa opadów deszczu z łagodniejszą masą powietrza, która najpóźniej dotrze nad dzielnice południowo-wschodnie.

Wstępnie prognozowana suma opadów do Noworocznego poranka

Prognoza suma opadów

W drugi dzień świąt 26.12 już w całym kraju będzie dominować temperatura dodatnia, a miejscami, głównie w południowej połowie kraju popada słaby deszcz i mżawka. Wyjątkiem będą rejony podgórskie, gdzie możliwe będą słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

W kolejnych, ostatnich dniach roku nadal utrzyma się chwilami wietrzna i pochmurna pogoda z temperaturą dodatnią, a miejscami, co jakiś czas również popada deszcz, gdzieniegdzie przejściowo deszcz ze śniegiem. Dopiero w 1 dekadzie Nowego Roku czeka nas prawdopodobnie większe ochłodzenie, ale o tym napiszemy więcej w kolejnych prognozie.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!