| |
Zagrożenie!
Gigantyczne ochłodzenie uderzy w Polsce. Temperatura spadnie do kilku stopni. W wysokich Tatrach możliwy śnieg

Gigantyczne ochłodzenie uderzy w Polsce. Temperatura spadnie do kilku stopni. W wysokich Tatrach możliwy śnieg

Powoli dobiega końca sierpień, ostatni miesiąc meteorologicznego lata w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że na ogół rozczaruje on osoby spędzające urlop na świeżym powietrzu. Przeważają umiarkowane i chwilami niskie temperatury, a dni gorących i upalnych było bardzo mało, co w sierpniu w ostatnich latach nie zdarzało się często. Mało tego, po krótkim gorącym weekendzie 21-22.08, w ostatnim pełnym tygodniu wakacji czeka nas bardzo duże kolejne ochłodzenie. Temperatura w nocy, szczególnie w rejonach z rozpogodzeniami spadnie do około 3-7 st. C. Lokalnie przy gruncie nie można wtedy wykluczyć niewielkim przymrozków, a w wysokich Tatrach w czasie spływu zimnego powietrza i pojawienia się stref opadów, nie można wykluczyć wystąpienia opadów śniegu. Taka sytuacja dla osób spędzających wakacje pod namiotem nie oznacza nic dobrego. Przyczyną takiej sytuacji, będzie zmiana sytuacji barycznej nad Europą.

Gigantyczna inwazja chłodu dotrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie na wysokości 1,5 km, w nocy 24/25 sierpnia 2021

Pogoda, gigantyczne ochłodzenie w Polsce, sierpień, czy będą przymrozki, czy spadnie śnieg w Tatrach

Po ciepłym i miejscami niemal upalnym weekendzie, ochłodzenie cały kraj obejmie we wtorek 24 sierpnia. W tym dniu rozpocznie się główna inwazja zimnego powietrza do Polski.

Potężne ochłodzenie dotrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury, 24 sierpnia 2021

Ochłodzenie pojawi się w Polsce, zimny ostatni tydzień wakacji 2021, czy będą przymrozki w Polsce, 24 sierpnia 2021

W nowym tygodniu w rejonie Wysp Brytyjskich pojawi się wyż, a w tym czasie znad Skandynawii na południe w kierunku Polski zejdzie niż, który z północnego zachodu będzie ściągać bardzo zimne powietrze.

Prognozowany układ baryczny w Europie, 26 sierpnia 2021

Potężna inwazja chłodu w Polsce, ostatni tydzień sierpnia 2021, czy będą przymrozki

W ten sposób, między wyżem i niżem powstanie korytarz z adwekcją chłodnego powietrza. Tej adwekcji nic wtedy nie będzie wstanie zatrzymać. Wstępnie, szczególnie zimno zapowiada się noc z wtorku na środę 24/25 sierpnia 2021. Temperatura na wysokości 2m, spadnie wtedy do kilku stopni.

Prognozowana temperatura w środę 25.08 o poranku

Pogoda, silne ochłodzenie uderzy w Polsce, czy będą przymrozki, prognozowana temperatura 25 sierpnia 2021

Niestety, wszyscy Ci którzy zaplanowali urlop w ostatniej dekadzie sierpnia, będą rozczarowani. O częstym plażowaniu, czy luźniejszym ubraniu przy wejściu na szlaki górskie można zapomnieć. Co najmniej ciepłe bluzy będą niezbędne. Wszystko wskazuje na to, że sierpień 2021 jednak nie przekroczy normy pod względem temperatury. Ostatecznie temperatura może być nieco poniżej normy lub miejscami w jej pobliżu.

Sierpień 2021 nie będzie miesiącem gorącym w Polsce. Anomalia temperatury zanotowana do 19 sierpnia

Anomalia temperatury w sierpniu 2021 w Polsce

Ochłodzenie poczujemy szczególnie między 24 i 29 sierpnia. Temperatura wtedy w nocy, będzie w wielu regionach kraju spadać do kilku stopni, szczególnie w rejonie przejaśnień i rozpogodzeń. Przejściowo nasili się wiatr, miejscami będą również możliwe opady deszczu, szczególnie we wschodniej połowie kraju, która będzie bliżej nurkującego niżu z północy.

Duże ochłodzenie w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, za okres 23-29 sierpnia 2021

Pogoda, duże ochłodzenie w Polsce, kiedy będą przymrozki, prognozowana temperatura od 23, do 29 sierpnia 2021

Sytuację monitorujemy, o ostatecznych prognozach temperatur minimalnych i maksymalnych na omawiany okres napiszemy więcej w kolejnych prognozach pogody. Dodajmy, że przymrozki w sierpniu w Polsce są bardzo rzadkie i zazwyczaj ograniczają się do rejonów podgórskich oraz północno wschodnich dzielnic kraju, zwłaszcza Podlasia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Marco

Gorącym weekendzie? Ani jednego dnia nie było gorącego w sierpniu 26-27 stopni cięzko nazwać upałem, większość czasu wahania między 17-24 stopnie to raczej pogoda wrześniowa wręcz październikowa momentami także gdzie te ocieplenie klimatu? Wiosna jedna i koniec lata są tak chłodne że mój 95 letni dziadek mający zapiski z wszystkich lat w głowę zachodzi co się dzieje z klimatem dlaczego tak się oziębił a wy dalej będzie gadać o ociepleniu klimatycznym które sprowadza się do cieplejszych zim. Tylko co z ciepłą wiosną i latem? 2 miesiące na 12? żart

26 sierpień 2021 - 10:31
Odpowiedz
DobraPogoda24.pl

Temperatura 25-29 st. C. to wartości w Polsce, gdy mówimy o dniach gorących. Tak, było gorąco, np. w niedzielę 22 sierpnia temperatura we Wrocławiu przekroczyła 28 st. C. Ocieplenie klimatu ma się bardzo dobrze. Przypomnijmy, za nami wiele bardzo ciepłych lat w Polsce. Miejsce 1 należy do roku 2019, a 2 do 2020 https://dobrapogoda24.pl/artykul/pogoda-klimat-rok-2020-w-polsce-na-drugim-miejscu-najcieplejszych Cała czołówka pochodzi z ostatnich lat. Jeden chłodniejszy rok, czy w normie nic nie zmienia. To normalne, że zdarzą się fluktuacje, natomiast trend ocieplenia w następnych dekadach będzie wyraźnie dodatni. P.S. Lipiec 2021 globalnie, był najcieplejszym w historii pomiarów. Na klimat patrzymy w szerszej i dłuższej perspektywie, a nie tylko jednego roku czy regionu.

26 sierpień 2021 - 19:46
Odpowiedz