| |
Zagrożenie!
Pogoda. Gdzie jest zima?

Pogoda. Gdzie jest zima?

Już w najbliższą niedzielę 17.11 opublikujemy najnowszą prognozę długoterminową, w której będziemy się zastanawiać nad trendem pogody na kolejne 16 dni.

Miłośnicy zimy pytają, kiedy zagości ona w Polsce? Odpowiadając na to pytanie, nie można obecnie wskazać konkretnej daty. Wszystko zależy od szeregu czynników, ale w przypadku pojawienia się pewnych prognoz, na pewno o tym poinformujemy czytelników ze stosownym wyprzedzeniem.

Tymczasem sprawdźmy mapę Ziemi pod względem temperatury. Dzisiejsze 15.11 dane z godz. 10:00 (czasu polskiego), wskazują na występowanie mrozu na obszarze, od Kanady przez Arktykę, przeważający obszar Rosji po północne dzielnice Mongolii, Kazachstanu, północno wschodnie dzielnice Chin i miejscami Skandynawię.

Temperatura na Ziemi. 15 listopada 2019 roku o godz. 10:00 (czasu polskiego). Dane: darksky

Pogoda Gdzie występuje zima

Białym kolorem zaznaczyliśmy granicę występowania temperatury ujemnej

Pogoda gdzie zima kiedy w Polsce

Uzupełnieniem są dane satelitarne wskazujące obszar zalegania śniegu lub lodu z 14 listopada br. Jak widać, zima w połowie listopada rozgościła się na znacznym obszarze półkuli północnej.

Obszar występowania śniegu (kolor biały) i lodu (kolor żółty). 14 listopada 2019 roku. Dane satelitarne: NOAA

Pogoda Gdzie Zima Mapa Śnieg Lód

Jeśli uwzględnimy Skandynawię, to prawdziwie zimowe warunki (zarówno śnieg i mróz) dzieli od północnych granic Polski około 730 km. W przypadku zimy rosyjskiej, to odległość od wschodniej granicy Polski zwiększa się do około 2300 km.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!