| |
Zagrożenie!
 Lokalne burze w Polsce. Uwaga na silny wiatr. Gdzie jest burza 8 maja

Lokalne burze w Polsce. Uwaga na silny wiatr. Gdzie jest burza 8 maja

Nasza prognoza pogody zapowiadająca w sobotę 8 maja 2021 popołudniowe lokalne burze nad północno wschodnia Polską zaczęła się realizować. Do wieczora burze, będą możliwe miejscami na północny i północnym wschodzie kraju, ale nie będą one liczne. Komórki burzowe będą się przemieszczać z północy na południowy wschód, niosąc na swej drodze przelotne opady deszczu, punktowo niewielki grad lub krupę śnieżną. W rejonie przelotnych opadów konwekcyjnych możliwe są również silne porywy wiatru, do 50-70 km/h. Warto więc śledzić, gdzie jest burza. Pierwsze burze zanotowano dziś 08.05 w Polsce w rejonie Olsztyna oraz na Kaszubach, na południowy zachód od Wejherowa.

Pierwsza komórka burzowa w Polsce, godzina 13:25, 8 maja 2021. dane: sat24

Pogoda, gdzie jest burza, 8 maja 2021, prognoza burz dla Polski

Umiarkowane ryzyko burz występuje głównie w pobliżu linii Gdańsk - Białystok po północne krańce Lubelszczyzny. Do godziny 14:25, zagrzmiało w województwie pomorskim, warmińsko mazurskim i lubelskim.

Burze w Polsce, zanotowane wyładowania do godziny 14:17, 8 maja 2021

Pogoda, burze w Polsce, gdzie jest burza 8 maja 2021, prognoza burz

Popołudniowe przelotne opady i lokalne burze zanikną w godzinach wieczornych.

Prognoza burz dla Polski na 8 maja 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski 8 maja 2021, gdzie jest burza, sytuacja pogodowa

Do wieczora rozproszona konwekcja będzie się rozwijać we wschodniej i północnej części kraju. Natężenie zjawisk towarzyszących chmurom kłębiastym, będzie słabe i umiarkowane, jedynie możliwe są silniejsze porywy wiatru do 50-70 km/h. Komórki burzowe z opadami możecie śledzić na radarze opadów.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!