| |
Zagrożenie!
Pogoda. Silne burze uderzą na północy Polski. Gdzie jest burza 7 lipca

Pogoda. Silne burze uderzą na północy Polski. Gdzie jest burza 7 lipca

Wkraczamy ponownie w okres możliwych silnych burz, dlatego codziennie warto śledzić prognozę konwekcyjną i obserwować gdzie jest burza. W środę 07.07 z upływem popołudnia i wieczorem istnieje prawdopodobieństwo powstania miejscami burz z gradem, nawalnym deszczem i silnym wiatrem. Największe ryzyko obejmuje obszar województwa pomorskiego i rejonów ościennych, w tym Kujaw. W strefie pofalowanego frontu atmosferycznego dojdzie do rozwoju konwekcji, a następnie nasunięcia się opadów związanych z przesuwającym się płytkim niżem wzdłuż frontu atmosferycznego. Burze prawdopodobnie stworzą większy klaster komórek burzowych, ale lokalnie nie możemy wykluczyć przejścia groźnych superkomórek burzowych.

Silne burze uderzą na północy Polski. Prognoza burz, 7/8 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 7 lipca 2021, prognoza burz dla Polski, ryzyko burz Pomorze, Kujawy

W rejonie burz spodziewamy się opadów deszczu, do 20-45 mm, lokalnie silnego wiatru, do 60-100 km/h oraz punktowo gradu. Istnieje również stosunkowo niewielkie ryzyko zejścia trąby powietrznej.

Zasięg występowania zachmurzenia i strefy frontowej w Polsce o godzinie 11:45, 7 lipca 2021. Na wschód od frontu jest gorąco i upalnie. Dane: sat24

Pogoda 7 lipca 2021, prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 18:00, 7 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 7 lipca 2021, prognoza opadów i burz w Polsce

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 21:00, 7 lipca 2021

Pogoda, prognoza burz w Polsce, gdzie jest burza 7 lipca 2021

Burze pojawią się z upływem popołudnia, zwłaszcza późnym popołudniem. Późnym wieczorem oraz w nocy 7/8 lipca 2021, zaczną zanikać. Komórki burzowe będą się przemieszczać się na północny wschód. Ich obszar występowania sprawdzimy na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!