| |
Zagrożenie!
Burze z ulewnym deszczem i gradem na wschodzie i północy Polski. Gdzie jest burza 5 lipca

Burze z ulewnym deszczem i gradem na wschodzie i północy Polski. Gdzie jest burza 5 lipca

Od burz z gradem i ulewnym deszczem w lipcu szybko się nie uwolnimy. Pocieszeniem jest jedynie fakt, że zjawiska te mają ograniczony zasięg i nie będą codziennie występować na przeważającym obszarze kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że tam gdzie wystąpią, będą powodować lokalne podtopienia, gradobicia i silniejsze porywy wiatru. W poniedziałek 05.07 w ciągu dnia, największe ryzyko burz występuje na północy i wschodzie Polski. To właśnie na tym obszarze należy szczególnie śledzić gdzie jest burza. Zapalnikiem burzowym będzie ponownie linia zbieżności wiatru zalegająca nad północno wschodnimi dzielnicami kraju. Głównym zagrożeniem ze strony burz, będą liczne wyładowania atmosferyczne oraz lokalne ulewne opady deszczu do 20-45 mm, mogące skutkować punktowymi zalaniami i podtopieniami. Powstawaniu burz, będzie sprzyjać adwekcji ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza. Ponadto ze względu na bardzo słaby przepływ powietrza w troposferze, potencjalne burze będą się przesuwać bardzo wolno, dlatego w ich rejonie miejscami może nastąpić duża akumulacja sumy opadów.

Burze przyniosą ulewy i grad w Polsce. Prognozowana energia CAPE dostępna drogą konwekcji, o godzinie 16:00, 5 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 5 lipca 2021, prognoza burz dla Polski, grad i ulewny deszcz

Komórki burzowe, będą się na ogół przesuwać z południowego zachodu na północny wschód.

Prognoza burz dla Polski, 5 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 5 lipca 2021, prognoza burz, mapa burzowa

Główny rozwój burz jest spodziewany w godzinach popołudniowych i wczesnym wieczorem. W pierwsze połowie nocy 5/6 lipca 2021, będą zanikać.

Burze zanotowane w Polsce, do godziny 11:15, 5 lipca 2021

Pogoda, burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce gdzie grzmi, 5 lipca 2021

Strefa rozwijających się komórek burzowych widocznych na zdjęciu satelitarnym o godzinie 11:30, 5 lipca 2021

Pogoda, burze w Polsce 5 lipca 2021, prognoza burzowa dla Polski, będzie ulewny deszcz i grad

Lokalnie burzom mogą towarzyszyć również opady gradu do 2-4 cm oraz silniejsze porywy wiatru, do 60-80 km/h. Zalecamy sprawdzanie zasięgu opadów i burz na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!