| |
Zagrożenie!
Burze uaktywniły się w Polsce. Niosą nawalny deszcz, duży grad i silne porywy wiatru. Gdzie jest burza 31 lipca

Burze uaktywniły się w Polsce. Niosą nawalny deszcz, duży grad i silne porywy wiatru. Gdzie jest burza 31 lipca

Zgodnie z wydaną prognozą pogody, sobota 31 lipca w Polsce przynosi uaktywnienie burz na południu i południowym wschodzie kraju. Przed południem pierwsze komórki burzowe uaktywniły się miejscami w województwie małopolskim, śląskim i podkarpackim, punktowo występują również w świętokrzyskim. Burze w kolejnych godzinach będą się dobudowywać i przesuwać na północny wschód w kierunku Lubelszczyzny. Możliwy jest większy układ burzowy z wbudowanymi superkomórkami. Na tym obszarze należy śledzić gdzie jest burza. Obowiązuje tutaj 1 i 2 stopień ostrzeżenia meteorologicznego przez burzami.

Burza nadciągająca nad powiat jasielski, 31 lipca 2021. Foto: Ewa Kucharczyk

Pogoda, gdzie jest burza 31 lipca 2021, silne burze z gradem na Podkarpaciu, w Małopolsce na południowym wschodzie Polski

Główne uderzenie burz po południu i wieczorem, będzie niosło lokalnie opady większego gradu, nawalny deszcz i punktowo silne porywy wiatru.

Prognoza burz dla Polski, 31 lipca / 1 sierpnia 2021

Pogoda, gdzie jest burza 31 lipca 2021. prognoza burz dla Polski, gdzie będzie grad i nawałnica

W ciągu dnia na froncie powstanie płytki niż, który nasunie się nad południowo wschodnią Polskę. W jego rejonie burze będą najsilniejsze. Głównym zagrożeniem, będą opady dużego gradu, lokalnie nie możemy wykluczyć gradzin nawet o średnicy 3-8 cm.

Burze w Polsce, zanotowane od godziny 08:45, do godziny 10:45, 31 lipca 2021

Burze w Polsce, 31 lipca 2021, opady gradu i silny wiatr, Podkarpacie, Małopolska, Lubelszczyzna

Poza opadami dużego gradu burze przynosić mogą, nawalne opady deszczu, do około 10-50 mm. Lokalnie zagrożeniem, będą także silne porywy wiatru, do 70-100 km/h. Istnieje również niewielkie ryzyko powstania trąby powietrznej.

Powstający układ burzowy na południowym wschodzie Polski. Zachmurzenie o godzinie 11:15, 31 lipca 2021

Silne burze w Polsce, gdzie jest burza 31 lipca 2021

Zalecamy śledzenie danych radarowych, aby dokładnie wiedzieć, gdzie jest burza, gdzie pada oraz w jakim kierunku z jakim natężeniem przesuwają się zjawiska atmosferyczne.

Silna burza przesuwa się aktualnie w rejonie Rzeszowa. Poniżej skan radarowy z godziny 11:25, 31 lipca 2021. Dane: Windy / IMGW

Silna burza w rejonie Rzeszowa, 31 lipca 2021

Na naszej stacji w Rzeszowie, zmierzyliśmy poryw wiatru blisko 74 km/h o godzinie 11:29. Bądźcie czujni i zachowajcie ostrożność. Czekamy na Wasze raporty pogodowe.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!