| |
Zagrożenie!
Burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce. Gdzie jest burza 30 czerwca

Burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce. Gdzie jest burza 30 czerwca

Zgodnie z wcześniejszą prognozą pogody, przed nami kolejne burze z gradem i ulewnym deszczem. Już minionej nocy w wielu regionach pojawiły się burze, głównie miejscami w południowej połowie Polski, a dziś 30.06 po południu i wieczorem ponownie dadzą o sobie znać, zwłaszcza na wschodzie, południowym wschodzie i północnym wschodzie kraju. To właśnie w tych regionach szczególnie należy sprawdzać gdzie jest burza. Komórki burzowe będą się uaktywniać szczególnie na linii zbieżności wiatru obecnej na wschodzie kraju.

Burze w Polsce, zanotowane od godziny 09:15, do godziny 11:15, 30 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 30 czerwca 2021, szczegółowa prognoza burz dla Polski

Wraz z pojawieniem się przejaśnień i rozpogodzeń zacznie szybko rosnąć energia CAPE przyczyniając się do wzrostu chwiejności powietrza i inicjacji następnych komórek burzowych.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 11:35, 30 czerwca 2021

Pogoda, gdzie będą burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce, 30 czerwca 2021

Prognozowana energia CAPE dostępna drogą konwekcji, do godziny 19:00, 30 czerwca 2021

Pogoda, burze w Polsce, gdzie jest burza 30 czerwca 2021

Na początku będą mieć postać izolowanych komórek, później mogą stworzyć większy klaster burzowy. Lokalnie możliwe są również groźne burze superkomórkowe. Właśnie w ich rejonie spodziewane są najsilniejsze burze z gradem mogącym osiągać średnicę 3-6 cm, nawalnym deszczem do 20-60 mm, lokalnie mogącym powodować podtopienia oraz silne porywy wiatru, do 70-100 km/h. Występuje również niewielkie ryzyko zejścia trąby powietrznej.

Prognoza burz dla Polski, 30 czerwca / 1 lipca 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, 30 czerwca 2021, mapa burzowa

Główna aktywność burz przypadnie późnym popołudniem i wczesnym wieczorem we wschodniej Polsce. Lokalne słabsze burze mogą występować również w nocy 30.06/01.07.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do czwartkowe poranka, 1 lipca 2021

Pogoda, ulewy i burze w Polsce, prognoza opadów do 1 lipca 2021

Na naszą uwagę zasługuje również zachodnią część kraju, bo tutaj co prawda prawdopodobieństwo burz jest niższe, ale spodziewane są intensywne opady deszczu, zwłaszcza miejscami na Ziemi Lubuskiej oraz w województwie zachodniopomorskim, co ma związek z przesuwającym się frontem związanym z niżem znad Niemiec. Lokalnie będą możliwe zalania i podtopienia.

Skutki ulewy w Zielonej Górze, 30 czerwca 2021

Zalecamy śledzenie danych z radaru opadów. Na wschodzie i południowym wschodzie prognozowana suma opadów może być miejscami większa, gdyż modele mają problem z oszacowaniem sum opadów pochodzenia burzowego.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!