| |
Zagrożenie!
Burze z gradem i ulewnym deszczem znowu w Polsce. Burzowo również w nocy. Gdzie jest burza 29/30 czerwca

Burze z gradem i ulewnym deszczem znowu w Polsce. Burzowo również w nocy. Gdzie jest burza 29/30 czerwca

Po okresie ustabilizowania, wracamy do burz z gradem i miejscami towarzyszącego im ulewnego deszczu. Pogoda w kolejnych dniach, będzie coraz bardziej niestabilna, zwłaszcza w południowej połowie kraju, ale nadal możemy liczyć na ciepłe, gorące i chwilami upalne lato. W ciągu najbliższej doby 29/30 czerwca 2021, burze pojawią się miejscami na południu, południowym wschodzie i południowym zachodzie kraju. Na swej drodze przyniosą liczne wyładowania atmosferyczne, opady gradu do 2-6 cm średnicy oraz miejscami intensywne lub nawalne opady deszczu. Warto w tym czasie śledzić gdzie jest burza.

Wracają burze z gradem i nawalnym deszczem do Polski

Pogoda, gdzie jest burza 29/30 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski, burze z gradem i ulewnym deszczem

Zapalnikiem do powstania burz, będzie płytki niż, jaki z pogranicza Czech i Słowacji wkroczy do południowej Polski. Miejscami może go również poprzedzać linia zbieżności wiatru. W ciepłej i wilgotnej masie powietrza pojawią się dogodne warunki do inicjacji konwekcji, czyli powstawania komórek burzowych.

Prognoza burz dla Polski, 29/30 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 29 czerwca 2021, szczegółowa prognoza burz

Z upływem popołudnia i wieczoru, burze mają szansę zorganizować się w większy klaster burzowy, ponadto spodziewamy się powstania kilku superkomórek burzowych. To właśnie w ich rejonie, będzie występować największe zagrożenie burzowe, z nawalnym deszczem, opadami gradu i porywami wiatru, do około 70-90 km/h.

Dane radarowe IMGW / Windy z godziny 12:30, wskazują na wyraźną linię zbieżności wiatru na której powstają popołudniowe komórki burzowe

Pogoda, radar opadów, gdzie jest burza 29 czerwca 2021, prognoza opadów gradu i burz dla Polski

Pierwsze burze wystąpiły już lokalnie w Małopolsce, na Górnym Śląsku oraz w Kotlinie Kłodzkiej. W następnych godzinach, burz będzie więcej.

Prognozowana energia CAPE dostępna drogą konwekcji, do godziny 21:00

Pogoda, prognoza burz dla Polski, burzowa noc 29/30 czerwca 2021

Przewidywane parametry stanu atmosfery nie powinny na ogół powodować przekroczenia pierwszego stopnia ostrzeżenia przed burzami. Struktury burzowe miejscami, mogą się utrzymać w południowej połowie polski również w nocy 29/30.06, zwłaszcza na południowym wschodzie i południowym zachodzie kraju.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 02:00, 30 czerwca 2021

Pogoda, gdzie będą burze, prognoza burz na noc 29/30 czerwca 2021

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 06:00, 30 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, gdzie jest burza 29-30 czerwca 2021

W środę 30 czerwca i czwartek 1 lipca 2021, również spodziewamy się miejscami burz w Polsce. Lokalnie przyniosą opady deszczu i nawalne opady deszczu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!