| |
Zagrożenie!
Możliwe „rozproszone burze” w Polsce. Gdzie jest burza 26 maja

Możliwe „rozproszone burze” w Polsce. Gdzie jest burza 26 maja

Środowe 26.05 popołudnie zgodnie z naszą prognozą pogody, przyniesie w najbliższych godzinach miejscami burze, głównie na północy i zachodzie Polski. Aktualne zdjęcia satelitarne ujawniają stopniowo rozwijające się chmury kłębiaste, które wraz ze wzrostem chwiejności powietrza zaczną generować burze w towarzystwie przelotnych opadów deszczu, punktowo z niewielkim gradem. Mogą im również towarzyszyć silniejsze porywy wiatru, lokalnie powyżej 65-70 km/h. Warto w tym czasie śledzić gdzie jest burza. Suma opadów burzowych, może miejscami sięgnąć 5-15 mm. Dzisiejsze 26.05 burze nie powinny być wyjątkowo silne. Ich potencjał, będzie na granicy wydania 1 stopnia ostrzeżenia meteorologicznego.

Środowe 26.05 popołudnie przyniesie "rozproszone burze" w Polsce. widoczne zachmurzenie kłębiaste o godzinie 12:35, 26 maja 2021. Zdjęcie satelitarne sat24

Pogoda, gdzie jest burza 26 maja 2021, prognoza burz dla Polski, możliwe rozproszone burze

Na pogodę w północnej i zachodniej Polsce wpłynie front okluzji i linia zbieżności wiatru, przesuwające się na wschód w dość chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnomorskiego. Warunki atmosferyczne, będą na ogół możliwe dla rozproszonych i krótkotrwałych burz, tylko miejscami może się rozwinąć nieco większy klaster burzowy. Największe prawdopodobieństwo burz obejmuje dzielnice północne i północno zachodnie Polski.

Prognoza burz dla Polski, 26 maja 2021

Pogoda, gdzie jest burza, 26 maja 2021, prognoza burz dla Polski, mapa burzowa

Pierwsze popołudniowe burze powstały w Niemczech, tuż przy granicy Polski, w pobliżu województwa zachodniopomorskiego.

Burze zanotowane w pobliżu Polski, do godziny 12:55, 26 maja 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, 26 maja 2021

W kolejnych godzinach komórek burzowych, będzie coraz więcej. Zalecamy śledzenie radaru opadów. Większość burz wieczorem zaniknie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!