| |
Zagrożenie!
Burze możliwe na przeważającym obszarze Polski. Niosą silny wiatr i grad. Gdzie jest burza 22 maja

Burze możliwe na przeważającym obszarze Polski. Niosą silny wiatr i grad. Gdzie jest burza 22 maja

Sobota 22 maja 2021, zgodnie z wydaną prognozą pogody, to kolejny dzień z burzami w Polsce. Dziś 22.05 spodziewamy się burz, zwłaszcza w pasie województw północnych i centralnych, a także miejscami na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze burze o ile wystąpią, to tylko lokalnie. Głównym zagrożeniem ma być wiatr, mogący osiągać w porywach do 60-80, lokalnie 90 km/h. Punktowo możliwe są również opady niewielkiego gradu do 1-2 cm. Miejscami suma opadów może sięgnąć 10-20 mm. Z tego powodu został wydany pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Zalecamy sprawdzanie gdzie jest burza. Zapalnikiem burz, będzie obszar frontu atmosferycznego oddzielający cieplejszą i nieco bardziej wilgotną masę powietrza od chłodniejszej i chwiejnej na zachodzie. Potencjalne burze mogą mieć początkowo formę komórek izolowanych, ale z upływem popołudnia miejscami spodziewamy się burz również bardziej zorganizowanych w postaci klastra, zwłaszcza na północy kraju. W szczycie rozwoju burz, możliwe są także formy liniowe, z bardzo silnymi porywami wiatru i wtedy punktowo niewykluczony jest wiatr powyżej 90 km/h.

Burze w Polsce. Zanotowane wyładowania atmosferyczne o godzinie 11:20, 22 maja 2021. Zdjęcie satelitarne sat24

Pogoda, gdzie jest burza 22 maja 2021, prognoza burz dla Polski, sytuacja pogodowa na żywo

Przed południem pierwsze burze rozwinęły się na zachodzie kraju, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, a teraz kolejne komórki burzowe powstają w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Burze w Polsce zanotowane do godziny 11:40, 22 maja 2021

Pogoda, gdzie jest burza 22 maja 2021, prognoza opadów i burz, uwaga na silny wiatr

W kolejnych godzinach, ta strefa burz będzie się dobudowywać i przemieszczać na północ i północny wschód kraju. Burze wieczorem będą stopniowo zanikać, lokalnie w nocy 22/23 maja 2021.

Prognoza burz dla Polski, 22 maja 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, 22 maja 2021

Wczorajsze burze 21.05 wygenerowały masywny i piękny wał szkwałowy - chmura szelfowa Arcus na Pomorzu w okolicach Pucka

Dzisiejsze 22.05 burze również mogą przynosić wały szkwałowe.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!