| |
Zagrożenie!
Pogoda. Burze ponownie nad Polską. Przyniosą miejscami deszcz i grad. Gdzie jest burza 20 maja

Pogoda. Burze ponownie nad Polską. Przyniosą miejscami deszcz i grad. Gdzie jest burza 20 maja

Czwartkowe 20.05 popołudnie zgodnie z wydaną prognozą pogody, ponownie przyniesie w Polsce lokalne burze, którym mogą towarzyszyć dość intensywne przelotne opady deszczu i punktowo drobnego gradu w towarzystwie silniejszych porywów wiatru, do 50-60 km/h. Z tego powodu warto śledzić gdzie jest burza. Do kraju nadal napływa chłodna i chwiejna masa powietrza polarnomorskiego, w której w czasie przejaśnień i rozpogodzeń pojawia się konwekcja, czyli tworzenie burzowych chmur kłębiastych. Warunki kinematyczne są dziś zbyt niskie, aby mogły wystąpić większe, trwalsze i bardziej zorganizowane burze, mimo to, miejscami przyniosą nieco bardziej intensywne opady. Pierwsze burze już notujemy w Kotlinie Kłodzkiej.

Burze nad Polską możliwe miejscami w strefie konwekcji, zwłaszcza od Kujaw po Dolny Śląsk. Zdjęcie satelitarne z godziny 12:45, 20 maja 2021

Pogoda, gdzie jest burza 20 maja 2021, prognoza i sytuacja pogodowa w Polsce

Największe prawdopodobieństwo burz i opadów, zgodnie z wydaną prognozą burz dla Polski, występuje na zachodzie i południowym zachodzie kraju, zwłaszcza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Na pozostałym zaznaczonym obszarze, w tym w Wielkopolsce oraz w województwie kujawsko pomorskim mogą wystąpić bardzo rozproszone burze.

Prognozowana możliwość burz, chwiejność termodynamiczna w Polsce. Czwartek, 20 maja 2021

Pogoda, gdzie jest burza 20 maja 2021, prognoza burz, gdzie zagrzmi i spadnie grad

Komórki burzowe będą powstawać w środowisku pionowego gradientu termicznego osiągającego około 0,7 st. C. na 100 m wysokości i to przy dość małej zawartości pary wodnej, przełoży się na chwiejność termodynamiczną sięgającą 200-500 J/kg. Potencjalne burze, będą krótkotrwałe, lokalne i nie powinny być silne. Wieczorem burze będą zanikać.

Prognoza burz dla Polski, 20 maja 2021

Pogoda, prognoza burz dla Polski, 20 maja 2021, mapa burzowa

Tradycyjnie zachęcamy do wysyłania fotorelacji. Najciekawsze zdjęcia zjawisk atmosferycznych opublikujemy w stosownych artykułach.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!