| |
Zagrożenie!
Silne burze z gradem już w Polsce. Uderzą kolejne nawałnice. Gdzie jest burza 15/16 lipca

Silne burze z gradem już w Polsce. Uderzą kolejne nawałnice. Gdzie jest burza 15/16 lipca

Pogoda nie daje nam chwili wytchnienia. Kolejne silne burze przejdą przez Polskę w ciągu najbliższej doby 15/16 lipca 2021. Będą się tworzyć szczególnie we wschodniej połowie kraju, zwłaszcza w rejonie linii zbieżności wiatru oraz zalegania niestabilnej i wilgotnej masy powietrza zwrotnikowego, stopniowo spychanego na wschód. Zalecamy śledzenie gdzie jest burza. Największe prawdopodobieństwo burz obejmuje miejscami województwo małopolskie, świętokrzyskie, łódzkie, mazowieckie, warmińsko mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i lokalnie kujawsko pomorskie. Lokalne burze mogą się zdarzyć również w rejonach ościennych.

Silne burze już w Polsce. Prognoza burz 15/16 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 15 lipca 2021, prognoza burz dla Polski, gdzie przejdą nawałnice

Szczególnie miejscami na obszarze 2 stopnia ostrzeżenia przed burzami należy się liczyć z nawalnymi opadami deszczu i gradu o średnicy 3-7 cm, oraz silnymi porywami wiatru, do 70-110 km/h.

Burze w Polsce. Zanotowane wyładowania, od godziny 08:15, do godziny 10:15, 15 lipca 2021

Pogoda, burze w Polsce, 15 lipca 2021, gdzie będą nawałnice z gradem i silnym wiatrem, czy będzie trąba powietrzna

Komórki burzowe stworzą większy klaster burzowy, aż do niewykluczonego mezoskalowego systemu burzowego. Możliwe są również niebezpieczne superkomórki, z których może zejść trąba powietrza. Jej ryzyko jest umiarkowane. Dziś 15.07 do tej pory pasmo burz rozciąga się od Małopolski przez pogranicze z województwem śląskim, zachodnie dzielnice województwa świętokrzyskiego po południowe Mazowsze.

Aktywna rozrastająca się strefa burzowa nad Polską na zdjęciu satelitarnym o godzinie 10:25, 15 lipca 2021

Pogoda, gdzie są burze w Polsce, 15 lipca 2021, prognoza burz, Małopolska, Mazowsze, Podkarpacie

Burze w Polsce będą miejscami silne i niebezpieczne. Zalecamy schowanie się w bezpiecznym miejscu i unikania otwartych przestrzeni.

Zasięg opadów i burz w Polsce o godzinie 10:30, 15 lipca 2021. Dane: radary IMGW

Pogoda, radar burzowy, gdzie jest burza 15/16 lipca 2021

Nie parkujmy samochodów pod drzewami i zabezpieczmy luźne przedmioty, które mogłyby zostać zabrane przez wiatr. Kierunek i natężenie opadów i burz możemy śledzić na radarze opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!