| |
Zagrożenie!
Burze z gradem i ulewnym deszczem przechodzą przez Polskę. Sprawdź, gdzie jest burza 11 września

Burze z gradem i ulewnym deszczem przechodzą przez Polskę. Sprawdź, gdzie jest burza 11 września

Po dłuższej przerwie do Polski wróciły burze, z ulewnym deszczem i lokalnie gradem. Burzom towarzyszą również silniejsze porywy wiatru. Pierwsze wrześniowe burze pojawiły się wczoraj 10.09 w województwie lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim. W ciągu najbliższej doby 11/12.09 przelotnych opadów i burz będzie znacznie więcej i obejmą większy obszar Polski. Sprawdź, gdzie jest burza.

Zanotowane burze w Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin.

Pogoda. Gdzie jest burza 11 września 2021, burze w Polsce

Burze z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem w Polsce

Dziś 11.09 burze w Polsce, wystąpią głównie na północy i zachodzie, generalnie w północno zachodniej połowie kraju. Najwięcej burz spodziewamy się w godzinach popołudniowych, aczkolwiek już teraz komórki burzowe występują miejscami w Wielkopolsce w pobliżu Poznania, a także na Kujawach i Dolnym Śląsku.

Postępująca konwekcja z rozwojem burz w Polsce. Dane satelitarne Eumetsat z godziny 10:15

Pogoda. Gdzie są burze w Polsce, 11 września 2021

Komórki burzowe mogą lokalnie przynosić ulewny deszcz, z sumą opadów do 10-20 mm, punktowo niewielki grad oraz silny wiatr w porywach do 50-80 km/h. Z tego powodu został wydany 1 stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i miejscami burz w Polsce, do godziny 15:00

Pogoda. Gdzie jest burza 11 września 2021, prognoza burz, gdzie zagrzmi

Wieczorem oraz w nocy 11/12 września, komórki burzowe będą stopniowo zanikać. Najdłużej mogą się lokalnie utrzymać na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Warmii.

Prognoza burz dla Polski, 11 września 2021

Prawdopodobieństwo burz obejmuje północno zachodnią połowę kraju, przy czym największe jest na obszarze, od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po Dolny Śląsk.

Pogoda. Prognoza burz, mapa burzowa dla Polski, 11 września 2021

Na ogół warunki kinematyczne, będą słabe, a przez to utworzą się głównie izolowane komórki burzowe, wolno przemieszczające z południowego zachodu na północny wschód kraju. Nieco lepsze warunki do inicjacji konwekcji wystąpią na Kujawach i wschodnim Pomorzu, dlatego został wydany pierwszy stopień ostrzeżenia przed burzami. Na tym obszarze burze mogą mieć formę wielokomórkową. Zasięg występowania opadów i burz w Polsce na żywo sprawdzisz na danych z radaru opadów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!