| |
Zagrożenie!
Wybuchają burze z gradem nad Polską. Gdzie jest burza 11 czerwca

Wybuchają burze z gradem nad Polską. Gdzie jest burza 11 czerwca

Zgodnie z wydaną prognozą pogody na piątek 11 czerwca 2021, w ciągu dnia ponownie zaczęły się wypiętrzać chmury kłębiaste, z których miejscami popada dość intensywnie przelotny deszcz, lokalnie wystąpią również burze, punktowo z niewielkim gradem. Warto w kolejnych godzinach sprawdzać gdzie jest burza. Nad Polską zalega dość ciepła i wilgotna masa powietrza polarnomorskiego. Jest to powietrze niestabilne, w którym w czasie operacji słonecznej dochodzi do inicjacji konwekcji. Najlepsze warunki panują dziś 11.06 na wschodzie i południu Polski. To właśnie w tej części kraju należy szczególnie oczekiwać burz ze względu na obecność również występowania górnego niewielkiego niżu, wspomagającego wystąpienie większego pionowego gradientu temperatury. Na wyznaczonym obszarze z umiarkowanym prawdopodobieństwem burz, wydaliśmy 1 stopień ostrzeżenia. Burze lokalnie mogą być dość silne, ale warunki kinematyczne będą na tyle słabe, że komórki burzowe na ogół nie będą tworzyć większych struktur burzowych. Nie można jednak wykluczyć powstania superkomórki, z nawalnym deszczem i gradem.

Zachmurzenie nad Polską z widoczną inicjacją konwekcji, z lokalnymi komórkami burzowymi o godzinie 11:50, 11 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 11 czerwca 2021, prognoza burz dla Polski

Z uwagi na słaby przepływ powietrza w troposferze, potencjalne komórki burzowe, będą się przemieszczać wolno. W ich rejonie możliwe są lokalne nawalne opady deszczu, punktowo przekraczające natężenie 10 mm / 10 minut.

Burze zanotowane w Polsce, do godziny 11:15, 11 czerwca 2021

Pogoda, burze w Polsce, 11 czerwca 2021, prognoza burzowa

Prognoza burz dla Polski, 11 czerwca 2021

Pogoda, gdzie jest burza 11 czerwca 2021, prognoza pogody dla Polski, gdzie grzmi i pada grad

Prognozowana chwiejność termodynamiczna w Polsce o godzinie 14:00, 11 czerwca 2021

Pogoda, gdzie wystąpią burze z gradem w Polsce, 11 czerwca 2021

Burze wieczorem zaczną tracić potencjał, lokalnie zgasną w nocy z piątku na sobotę 11/12 czerwca 2021. W rejonie burz spodziewamy się miejscami sumy opadów do 10-25 mm, lokalnie gradu do 1-3 cm, oraz porywów wiatru do 55-70 km/h. Zalecamy śledzenie danych radarowych, aby dokładnie wiedzieć, gdzie i z jakim natężeniem pada, oraz gdzie przemieszczają się opady. Jutro, w sobotę 12 czerwca, ponownie wystąpią burze w Polsce.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!