| |
Zagrożenie!
Burze pojawią się Polsce. Miejscami zagrzmi, będzie deszcz z gradem. Gdzie jest burza 10.09.2021

Burze pojawią się Polsce. Miejscami zagrzmi, będzie deszcz z gradem. Gdzie jest burza 10.09.2021

Do Polski po dłuższej przerwie wrócą burze. To będą pierwsze komórki burzowe we wrześniu w naszym kraju. W ciągu najbliższej doby 10/11 września 2021, izolowane burze będą możliwe na zachodzie i północnym zachodzie kraju, jedynie lokalnie, głównie w województwie zachodniopomorskim mogą przybrać nieco większą formę burz wielokomórkowych. Warto w tym czasie śledzić gdzie jest burza. Zachodnia Polska dostaje się w zasięg zatoki niżu z rejonu Wysp Brytyjskich. Znad Niemiec dotrze strefa zbieżności wiatru i to właśnie na niej są możliwe nieliczne burze przemieszczające się miejscami z zachodu na północny wschód, zgodnie z wydaną prognozą burzową. Na pozostałym obszarze kraju nadal będzie się utrzymywać stabilna pogoda z wysoką temperaturą.

Pierwsze wrześniowe burze w Polsce

Pogoda, gdzie jest burza 10 września 2021, prognoza burz dla Polski

Prognozowane burze ze względu na słabe warunki kinematyczne nie powinny być gwałtowne, dlatego nie został wydany 1 stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Na ogół będą się tworzyć izolowane komórki, wolno przemieszczającego się z zachodu na północny wschód.

Prognoza burz dla Polski, 10/11 września 2021

Pogoda, prognoza burz w Polsce, gdzie jest burza 10/11 września 2021

Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do około 5-25 mm i porywy wiatru punktowo do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy jest także drobny grad. Rozwój burz możemy śledzić również na aktualnych zdjęciach satelitarnych. Zwróćmy uwagę na pogranicze Niemiec i Polski, gdzie wchodzi strefa zbieżności wiatru i obszar zatoki niżowej. Właśnie na tym obszarze powietrze zawiera więcej wilgoci i jest niestabilne.

Obszar niestabilności nasuwający się znad Niemiec do Polski. Zdjęcie satelitarne, 10 września 2021, godzina 12:10

Pogoda, pierwsze burze we wrześniu w Polsce, gdzie zagrzmi, prognoza burz 10 września 2021

Prognoza zasięgu chwiejnego powietrza i wartości prognozowanej energii dostępnej drogą konwekcji w Polsce, piątkowy 10.09 wieczór

Pogoda, gdzie będą burze, deszcz, grad i burze, 10 września 2021

Aktualizacja godzina 16:09 - Burze znad Niemiec zbliżają się do zachodniej Polski

Burze wrócą do Polski, gdzie jest burza 10 września 2021

Więcej burz pojawi się jutro 11.09. Stosowną prognozę burz oczywiście wydamy, będzie dostępna na naszej stronie internetowej. Wcześniej zalecamy sprawdzanie radaru opadów. Jego dane wskazują, gdzie pada i grzmi oraz w jakim kierunku przemieszcza się potencjalna burza.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!