| |
Zagrożenie!
Piekielna fala upałów w Europie. Temperatura przekroczy 40 stopni. Upał wycofa się z Polski, ale szybko wróci

Piekielna fala upałów w Europie. Temperatura przekroczy 40 stopni. Upał wycofa się z Polski, ale szybko wróci

Fala upałów w Polsce wycofała się na wschód i południowy wschód kraju, gdzie temperatura maksymalna w cieniu osiąga 30-34 stopnie C. Oczywiście w słońcu, szczególnie w zabetonowanych miastach jest dużo więcej. Jeszcze większa fala upałów panuje na południe od Polski, szczególnie od południowej Słowacji przez Węgry, Serbie, Bośnie i Hercegowinę, Chorwację po Grecję, Włochy i Cypr. Na tym obszarze temperatura miejscami w cieniu osiąga nawet 35-40 st. C! Szczególnie upalnie było ostatnio na Bałkanach w Bośni i Hercegowinie z temperaturą blisko 40 st. C. Temperatura w najbliższych dniach na tym obszarze Europy spadnie, ale nadal będzie gorąco. Duży upał wróci za to do Hiszpanii, gdzie już 12 lipca 2021 prognozuje się około 44-45 st. C. w rejonie miejscowości Murcja!

Piekielna fala upałów w Europie. Prognozowana temperatura maksymalna, jaka zostanie zanotowana w najbliższych 10 dniach, do 18 lipca 2021.

Pogoda, piekielna fala upałów w Europie, temperatura przekracza 40 stopni, do kiedy upał w Polsce, czy upał wróci

Prognoza modelu GFS może być miejscami zaniżona o kilka stopni C. Jest to możliwa temperatura, jaka może być zanotowana między 8 - 18 lipca. To oznacza, że będą możliwe również okresy z niższą temperaturą.

Fala upałów w Europie. Zanotowana temperatura maksymalna 7 lipca 2021. Dane: Ogimet

Piekielna fala upałów w Europie, lipiec 2021

Wyjątkowo silna fala upałów panuje w ostatnich dniach na Bałkanach. Wśród krajów z największym upałem znajduje się Grecja, Albania, a także Bośnia i Hercegowina, gdzie upał sięga niemal 40 st. C.

Upał zanotowany w Bośni i Hercegowinie, 7 lipca 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, piekielna fala upałów w Europie, temperatura sięga 40 stopni, lipiec 2021

Temperatura na Węgrzech przekroczyła 40 stopni. Nowy rekord dziennej temperatury, 8 lipca 2021

W czwartek 8 lipca, temperatura przekroczyła 40 st. C. na Węgrzech. W miejscowości Adony zanotowano 40,2 st. C. Jest to nowy rekord temperatury maksymalnej dla tego dnia w tym kraju. Poprzedni rekord dziennej temperatury dla 8 lipca pochodził z 2015 roku i wynosił 39,3 st. C. - informuje węgierski instytut meteorologiczny.

Fala upałów wycofa się z Polski, ale szybko wróci

Ostatnim dniem drugiej fali upałów w Polsce, będzie piątek 9 lipca 2021. W tym dniu upał przed strefą frontową i linią zbieżności wiatru nadal będzie możliwy na wschodzie i południowym wschodzie kraju, od Podlasia i Mazur po Podkarpacie i wschodnią Małopolskę. Spodziewamy się tutaj 30-34 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce, w ostatni dzień drugiej fali upałów, 9 lipca 2021

Pogoda, do kiedy fala upałów w Polsce, czy wróci upał, prognoza temperatury 9 lipca 2021

Z kolei w Polsce ostatnim dniem drugiej fali upałów będzie piątek 9 lipca. W tym dniu na wschodzie i południowym wschodzie kraju, od Podlasia i Mazur po Podkarpacie i wschodnią Małopolskę zanotujemy jeszcze około 30-33 st. C. Pierwszym dniem bez upału w całym kraju, będzie sobota 10.07.

Prognozowana temperatura w Polsce, sobota 10 lipca 2021

Pogoda, do kiedy fala upałów w Polsce, czy upał w lipcu 2021 wróci do Polski, prognoza temperatury

W sobotę wreszcie w całej Polsce odetchniemy od upału, ale nadal nie należy oczekiwać, że zrobi się chłodno. Temperatura maksymalna na ogół pozostanie na poziomie około 21-26 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce, niedziela 11 lipca 2021

Pogoda, fala upałów w Polsce i Europie, do kiedy będzie upał, czy wróci fala upałów, lipiec 2021

W niedzielę 11.07 znowu zacznie się robić gorąco, bo na przeważającym obszarze Polski zanotujemy około 24-29 st. C.

Upał do Polski wróci w poniedziałek, 12 lipca 2021. Prognozowana temperatura o godzinie 17:00

Pogoda, fala upałów w lipcu 2021 wróci do Polski, prognozowana temperatura 12 lipca 2021

Przed nami nadal ciepłe, gorąco i chwilami upalne lato. Oczywiście, będą przejściowo regiony chwilowo chłodniejsze, w zależności od położenia strefy frontowej, ale nadal utrzyma się trend ciepłego lata. Pomiędzy falami upałów, będą jednak możliwe silne burze, tak jak najbliższej doby 8/9.07. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!