| |
Zagrożenie!
Koszmarna fala upałów rozprzestrzenia się po Europie. Wiemy, kiedy upał dotrze do Polski

Koszmarna fala upałów rozprzestrzenia się po Europie. Wiemy, kiedy upał dotrze do Polski

Temperatura w Polsce zgodnie z naszą prognozą długoterminową, ponownie zacznie rosnąć pod koniec tego tygodnia. Nadal potwierdzamy, że ponownie miejscami pojawi się upał, a nawet fala upałów. Znowu zrobi się nieprzyjemnie, bo skwar i żar z nieba nie będzie nam dawał wytchnienia, ponadto zacznie rosnąć ryzyko silnych burz, niosących miejscami nawałnice. Zanim upał znowu dotrze do Polski, to koszmarna fala upałów ponownie, będzie się rozprzestrzeniać po Europie. Miejscami temperatura przekroczy w cieniu nawet 36-40 st. C! Do grona obecnie najcieplejszych krajów w Europie należy Hiszpania, południowa Francja, Włochy i Grecja, gdzie temperatura miejscami osiąga 31-39 st. C. Upał dotarł nawet do Anglii, miejscami sięgając 30-32 st. C. Warto ten fakt odnotować, bo dni upalnych na Wyspach Brytyjskich w ciągu roku jest stosunkowo niewiele w porównaniu do innych krajów, zachodniej, środkowej, czy południowej Europy.

Koszmarna fala upałów rozprzestrzenia się po Europie. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce, 26 lipca 2021

Pogoda, fala upałów w Europie, lipiec 2021, upał dotrze do Polski, kiedy znowu upalnie

Upał do Polski dotrze drogą klasycznego układu barycznego. W rejon Wysp Brytyjskich niebawem pojawi się układ niskiego ciśnienia, a Polska w tym czasie znajdzie się na skraju wyżu znad wschodniej Europy. W taki sposób do środkowej Europy zostanie skierowany strumień ciepłego powietrza, z południowego zachodu. Wówczas układ niżowy i jego fronty atmosferyczne w kolejnych dniach, będą spychać gorące powietrze z zachodniej i południowo zachodniej Europy na wschód kontynentu. Upał ustąpi w Hiszpanii, Francji oraz na Wyspach Brytyjskich, a nasili się we Włoszech, na Bałkanach, w tym w Grecji aż po Cypr.

Upał dotrze do Polski. Prognozowany układ baryczny w Europie, 25 lipca 2021

Pogoda, fala upałów dotrze do Polski, prognozowana temperatura w Polsce 24-27 lipca 2021

Zdecydowany wzrost temperatury w Polsce zacznie ponownie odczuwać już od najbliższej soboty 24.07, gdy temperatura miejscami osiągnie 26-29 st. C., a na zachodzie przy granicy z Niemcami w pobliżu 30 st. C.

Upał wróci do Polski. Prognozowana temperatura, 24 lipca 2021

Pogoda, upał w lipcu 2021 wróci do Polski, kiedy nowa fala upałów, prognozowana temperatura 24 lipca 2021

Pierwszym oficjalnym dniem, kolejnej fali upałów w Polsce w tym sezonie, będzie niedziela 25 lipca. W tym dniu, temperatura miejscami znowu osiągnie lub przekroczy 30 st. C., ale jednocześnie zacznie rosnąć ryzyko opadów i burze, od zachodu kraju.

Fala upałów w Polsce. Prognozowana temperatura, 25 lipca 2021

Pogoda, upał wraca, fala upałów w Polsce i Europie, prognozowana temperatura 25 lipca 2021

Upał w Polsce, będzie kontynuowany również na początku nowego tygodnia. W poniedziałek 26 lipca, wstępne prognozy wskazują na gorący i upalny dzień na przeważającym obszarze kraju.

Upalny i gorący dzień. Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 26 lipca 2021

Pogoda, fala upałów wraca do Polski, prognozowana temperatura 26 lipca 2021

Upalnie zapowiada się również wtorek 27 lipca, aczkolwiek od zachodu kraju zaczną się zmiany w kierunku spychania upałów na wschód kraju. Może to oznaczać pojawienie się frontu z opadami i burzami.

Fala upałów w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura, 27 lipca 2021

Pogoda, upał w Polsce, wiemy, kiedy wróci fala upałów, prognozowana temperatura 27 lipca 2021

Upał znowu pojawi się w Polsce

Przed nami jeszcze kilka dni wytchnienia, bo już pod koniec tygodnia ponownie zacznie się robić gorąco i miejscami upalnie. Niestety, będą również powracać burze, miejscami silne. O pogodzie, będziemy informować na bieżąco. Trend prognozy długoterminowej możecie śledzić na codziennie aktualizowanych wiązkach modelu Ensemble na 16 dni.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!