| |
Zagrożenie!
Uderzy piekielny upał. Temperatura przekroczy 40 stopni. Mordercza fala upałów jeszcze w lipcu

Uderzy piekielny upał. Temperatura przekroczy 40 stopni. Mordercza fala upałów jeszcze w lipcu

Trudno w to uwierzyć, ale wśród naszych czytelników są osoby, które uwielbiają upały. Często dajecie temu wyraz w komentarzach z osobami mającymi dość upałów, żaru i skwaru. Wszystko na to wskazuje, że w Europie, zwłaszcza na południu kontynentu nadal nie odpuści gorące lato. Ponownie spodziewamy się dni gorących i upalnych, miejscami okresowo z ekstremalnym upałem, bo z temperaturą przekraczającą 40 stopni! Generalnie osoby, które uwielbiają słoneczne, upalne lato mogą śmiało skorzystać z ofert wypoczynku i w ostatniej chwili udać się na letni urlop do południowej Europy.

Piekielna mordercza fala upałów na południu Europy. Prognozowana temperatura maksymalna, jaka wystąpi w Europie, między 20-29 lipca 2021. Model GFS miejscami zaniża temperaturę o kilka stopni, w tym w Polsce

Pogoda, piekielna fala upałów w Europie, temperatura w lipcu 2021 przekroczy 40 stopni, kiedy upał wróci do Polski

W najbliższych dniach upał, będzie się utrzymywał od Hiszpanii przez Włochy, Bałkany po Cypr i Turcję, z krótkimi przerwami na niższą temperaturę w czasie przejścia frontów z opadami i burzami.

Piekielny upał Hiszpanii i na południu Francji. Prognozowana temperatura, 22 lipca 2021

Pogoda, upał w Europie, temperatura przekroczy 40 stopni, temperatura w Hiszpanii 22 lipca 2021

Szczególnie wysoka temperatura, będzie panować w tym tygodniu na południu Francji, w Hiszpanii oraz we Włoszech, gdzie temperatura bez problemu przekroczy 30 stopni, a w Hiszpanii okresowo miejscami może być powyżej 40 st. C.

Fala upałów we Włoszech i na Bałkanach. Prognozowana temperatura, 26 lipca 2021

Pogoda, fala upałów w lipcu 2021 w Polsce i Europie, prognoza temperatury we Włoszech 26 lipca 2021

W drugiej połowie tygodnia coraz wyższe temperatury spodziewane są ponownie na Bałkanach, gdzie również temperatura może wzrosnąć miejscami do około 35-40 st. C.

Piekielna fala upałów we Włoszech i na Bałkanach. Prognozowana temperatura, 27 lipca 2021

Pogoda, fala upałów na Bałkanach, lipiec 2021, kiedy upał wróci do Polski

Wyjątkowo upalnie zapowiadają się ostatnie dni lipca 2021, zwłaszcza między 26-28 lipca. Jest spora szansa, że we Włoszech, Grecji, Albanii, Bułgarii i na południu Rumunii, temperatura maksymalna, będzie w pobliżu lub przekroczy miejscami w cieniu 40 st. C!Zapowiada się prawdziwie letni czas dla wypoczywających nad Morzem Czarnym, Adriatyckim i Śródziemnym.

Piekielna fala upałów w Europie na Bałkanach. Wstępnie prognozowana temperatura, 28 lipca 2021

Pogoda, upał w Europie, prognozowana temperatura, od 20, do 28 lipca 2021

To będzie wyjątkowo trudny czas dla urlopowiczów na południu i południowym wschodzie Europy, bo prażące słońce i lejący się żar z nieba, będzie ograniczał przebywanie w pełnym słońcu, aby uniknąć udaru cieplnego.

Upał wróci do Polski

Temperatury oscylujące w pobliżu lub miejscami przekraczające w Polsce 30 stopni C., ponownie będziemy notować około 24-26 lipca, a więc zgodnie z naszą prognozą długoterminową.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 26 lipca 2021

Pogoda, kiedy fala upałów w lipcu 2021 wróci do Polski, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie 26 lipca 2021

Upalne lato w Europie, zwłaszcza na południu kontynentu. Prognozowana temperatura, od 20, do 28 lipca 2021, według modelu ECMWF

Prognoza ulegnie jeszcze nieznacznej korekcie pod względem przewidywanej wartości temperatury maksymalnej w poszczególnych krajach, jak również zasięgu i czasu trwania upałów, ale trend wskazujący na kolejne dni z upałem jest pewny. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!