| |
Zagrożenie!
Fala gorąca i upału z burzami w Europie. Temperatura w Polsce osiągnie 30 stopni

Fala gorąca i upału z burzami w Europie. Temperatura w Polsce osiągnie 30 stopni

Wreszcie mamy bardzo dobre informacje dla osób spragnionych ciepła. Nasza prognoza pogody, w której zapowiadaliśmy falę gorąca, a miejscami nawet falę upału w Europie i Polsce, wraz z upływem pierwszej dekady czerwca 2021, sprawdza się na naszych oczach. Za nami kolejny ciepły i miejscami gorący dzień, gdy temperatura, zwłaszcza na zachodzie Polski osiągnęła lub przekroczyła 25-27 stopni C. Wśród najcieplejszych miast wojewódzkich, był dziś Poznań, Szczecin i Wrocław. Z kolei na wschodzie i południowym wschodzie Polski pojawiły się zapowiadane burze, wśród nich najbardziej aktywna superkomórka z gradem i ulewnym deszczem w Małopolsce. Po przejściu przelotnych opadów i burz, ponownie zaczęło się przejaśniać i rozpogadzać. Taki typ pogody pozostanie z nami jeszcze przez wiele dni. Co najmniej do około 14 czerwca 2021, nadal możemy liczyć na ciepłe i gorące dni. Niemal codziennie w tym czasie, temperatura na znacznym obszarze Polski, będzie rosnąć do 24-29 st. C. Niewykluczone, że lokalnie, zwłaszcza na zachodzie lub południu Polski, temperatura w sprzyjających warunkach atmosferycznych osiągnie lub przekroczy również 30 st.

Czerwcowa fala gorąca i upału w Europie. Prognozowana temperatura maksymalna, jaka zostanie zanotowana, między 5 i 15 czerwca 2021

Pogoda, fala gorąca i uapłu w Polsce i Europie, prognozowana temperatura od 6, do 15 czerwca 2021

Powyższa prognoza jest oparta na amerykańskim modelu GFS, który ma tendencję do zaniżania temperatur. Miejscami w podanym terminie, może być cieplej o kilka stopni C. Prognoza wskazuje, że upał w pierwszej połowie czerwca, będzie nadal możliwy w Hiszpanii i Portugalii. Temperatura próg 30 st. C. przekroczy również miejscami m.in. we Francji, Włoszech, Grecji, Niemczech oraz na Węgrzech. W Polsce również jest na to szansa.

Gorąco, miejscami upalnie w Europie. Prognozowana anomalia temperatury, 8 czerwca 2021

Pogoda, gorąco i upalnie w Europie, czy będzie upał w czerwcu 2021 w Polsce, anomalia temperatury 8 czerwca 2021

Początek czerwca w Europie i Polsce przynosi oczekiwane duże ocieplenie. Po chłodnym kwietniu i maju, szczególnie na zachodzie oraz w centrum kontynentu musimy się szybko przestawić na letnie warunki atmosferyczne. Pogoda w kolejnych dniach nadal nie ulegnie zasadniczej zmianie. Na ogół będzie gorąco, ze sporą ilością słońca, ale miejscami, będą się w niektórych dniach rozwijać, głównie popołudniowe burze z gradem i ulewnym deszczem. Ich zasięg, będzie jednak mocno ograniczony. W codziennej prognozie pogody, będziemy wskazywać, gdzie popada i zagrzmi, dlatego zachęcamy do śledzenia prognoz burzowych.

Burze w Europie, zanotowane od godziny 15:50, do 17:50, 5 czerwca 2021. Dane: burze.dzis

Pogoda, gorąco i upalnie w Europie, miejscami burze z gradem, możliwa superkomórka, burze 5 czerwca 2021

Jutro 06.06 ponownie, będą miejscami możliwe burze, zwłaszcza w Niemczech, gdzie zalega wyraźna linia zbieżności wiatru z płytkim niżem. Warto w tym czasie zajrzeć na detektor burzowy.

Nadal gorąco, z szansą na lokalny upał w Polsce, ale będą miejscami burze

W Polsce w kolejnych dniach nadal będzie gorąco. Temperatura maksymalna 23-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, będzie w zasadzie możliwa bez przerwy, co najmniej do około 14 czerwca 2021.

Fala gorąca w Polsce. Prognozowana temperatura 8 czerwca 2021

Pogoda, gorąco, upalnie i burzowo w Polsce i Europie, prognoza temperatury, 8 czerwca 2021

Miejscami może się zdarzyć dzień chwilowo chłodniejszy, wraz z pojawieniem się zachmurzenia, opadów i burz, ale tych nie powinno być dużo. Generalnie, to będą przeważnie pogodne dni, a przelotne opady deszczu i burze, będą tylko miejscami przerywnikiem i to nie każdego dnia.

Gorąco i upalnie w Europie, prognozowana anomalia temperatury, 11 czerwca 2021

Pogoda, fala upału i gorąca w Polsce, ajaka temperatura w Europie, anomalia temperatury do 11 czerwca 2021

Gorący kolejny tydzień w Polsce i Europie. Prognozowana anomalia temperatury, za okres 6-12 czerwca 2021

Pogoda, czy będzie upał w Polsce, jaka temperatura w czerwcu 2021, prognoza anomalii temperatury w Europie

Już jutro 06.06 w naszej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni, zweryfikujemy możliwe maksymalne temperatury, jakie zanotujemy w Polsce, do 21 czerwca 2021. Zapraszamy do śledzenia i sprawdzania kolejnych prognoz, które będziemy aktualizować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!