| |
Zagrożenie!
Ekstremalna wielodniowa fala upałów w Europie. Polacy poczują temperaturę 45 stopni. Wybuchają pożary w kurortach

Ekstremalna wielodniowa fala upałów w Europie. Polacy poczują temperaturę 45 stopni. Wybuchają pożary w kurortach

Zgodnie z naszą prognozą pogody, ekstremalna fala upałów rozlewa się po Europie. To będzie prawdopodobnie największy upał w tym sezonie na południu i południowym wschodzie kontynentu. Upał osiągający 40-46 stopni Celsjusza. pojawi się miejscami na obszarze, zwłaszcza Grecji, Włoch, Macedonii, Albanii, Bułgarii, Serbii, Bośni i Hercegowiny oraz Turcji. Upalnie będzie również w pozostałych krajach bałkańskich.

Polacy wypoczywający właśnie teraz na przełomie lipca i siepania 2021 w tych popularnych krajach, często wybieranych przez nas na wakacyjny urlop, będą się zmagać z morderczą, piekielną falą upałów.

Ekstremalna wielodniowa fala upałów od Węgier po Grecję, Turcję i Włochy. Prognozowana temperatura 30 lipca 2021

Piekielna ekstremalna fala upałów w Europie, przełom lipca i sierpnia nawet 45 stopni, mordeczy upał w Grecji

To będzie spore wyzwanie dla Polaków, bo w naszym kraju najwyższa w historii temperatura, której setną rocznicę obchodzimy dziś 29.07 wynosi 40,2 st. C. Z kolei np. w Grecji na termometrze w cieniu zobaczymy około 44-46 st. C. W słońcu piekielny żar będzie nie do wytrzymania.

Piekielna fala upałów na Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Prognozowana temperatura 31 lipca 2021

Ekstremalna fala upałów w Europie, piekielny upał w Grecji, nawet 45 stopni, prognoza temperatury 31 lipca 2021

Temperatura miejscami o ponad 12-16 st. C., będzie wyższa od normy wieloletniej dla tej pory roku. Nie można więc mówić, że to będzie normalna temperatura dla mieszkańców południowej Europy, bo są "przyzwyczajeni". Temperatura na poziomie 42-46 st. C., to wartości ekstremalne, zwłaszcza, że utrzymają się przez dłuższy czas, zwłaszcza w Grecji.

Prognozowana anomalia temperatury na południu i południowym wschodzie Europy, 31 lipca 2021

Potężny upał w Grecji, Włoszech, Albanii, Macedonii, przełom lipca i sierpnia, prognozowana temperatura 31 lipca 2021

Już wczoraj 28 lipca 2021, na blisko 40 głównych krajowych stacjach meteorologicznych, temperatura w Europie osiągnęła lub przekroczyła 40 st. C! Najwyższą temperaturę, blisko 43 st. C. zanotowano w Albanii.

Temperatura maksymalna zanotowana w Europie, 28 lipca 2021. Dane: Ogimet

Ekstremalny upał w Europie, temperatura 28 lipca 2021

Prognozy wskazują, że fala upałów na południowym wschodzie Europy utrzyma się dłużej. Aktualnie w Grecji końca ekstremalnych upałów nie widać nawet do 7 sierpnia 2021.

Ogromny upał w Europie. Prognozowana temperatura 1 sierpnia 2021

Potężny upał w Europie na Bałkanach, ekstremalny upał w Grecji, czy dotrze do Polski, prognoza temperatury 1 sierpnia 2021

Początek sierpnia 2021 przyniesie kontynuację ochłodzenia do zachodniej i środkowej Europy, ale na południowym wschodzie, szczególnie na Bałkanach będą nadal możliwe dni z ekstremalnym upałem.

Prognozowana temperatura 2 sierpnia 2021

Pogoda, ekstremalna fala upałów w Europie, piekielny upał w Grecji, prognoza temperatury 2 sierpnia 2021

Temperatury przekraczające miejscami 40 stopni, będą możliwe nawet przez 10 dni!!

Prognozowana temperatura na Półwyspie Apenińskim i Bałkańskim, od 30 lipca, do 7 sierpnia 2021

Tak długi okres panowania ekstremalnego upału w Europie z pewnością przyniesie wiele ofiar z powodu np. niewydolności układu krążenia, dlatego nie jest przesadą sformułowanie "morderczy upał". Z tego powodu w Grecji już zwołano krajowy szpat kryzysowy. Ponadto wzrośnie ryzyko pożarów, które już dzisiaj 29.07 zaczęły wybuchać w Turcji. Przykładem jest potworny pożar w nadmorskim kurorcie Marmaris nad Morzem Egejskim, często odwiedzanym m.in. przez Polaków w czasie wakacji.

Piekielna fala upałów przynosi wzrost ryzyka pożarów. Ogromny pożar w tureckim Marmaris, 29 lipca 2021

W Polsce natomiast w czasie gigantycznego upału na Półwyspie Bałkańskim, początek sierpnia przyniesie spadek temperatury o czym więcej napiszemy w kolejnym artykule.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Jakub

Jako bardzo jasny, błękitnooki blondyn mam już dosyć tego słońca bo nienawidzę być opalony. Muszę chodzić cały czas w długim rękawie i spodniach żeby zachować moją bielutką cere co mi się od dwóch lat udaje. Mam nadzieje że trochę się ochlodzi bo chcę troche pobyć na dworze a tak to tylko do sklepu wychodze i do pracy naszczescie pracuje w biurze więc opalenizna mi nie grozi 💪🏻 Chociaż przyznam że tylko ja jestem taki blond białas bo koledzy bruneci i się wystawiają do słońca ☺ Prosze słoneczko żeby troche też pomyślało o bledziutkich osobach.

30 lipiec 2021 - 19:08
Odpowiedz