| |
Zagrożenie!
W weekend duże ocieplenie. W niedzielę na termometrach zobaczymy 20 stopni

W weekend duże ocieplenie. W niedzielę na termometrach zobaczymy 20 stopni

Pytacie, gdzie jest wiosna, bo pogoda w tym tygodniu daje nam się we znaki, gdyż jest zimno, pada śnieg, krupa śnieżna i deszcz ze śniegiem, a lokalnie pojawiają się burze. Czekamy z niecierpliwością na ocieplenie, które ponownie dotrze do Polski. Już w najbliższy drugi weekend kwietnia czeka nas duże ocieplenie, szczególnie odczuwalne w niedzielę 11 kwietnia 2021, gdy na termometrach zobaczymy miejscami nawet 20 stopni. Cieplej zacznie się robić już od jutra, bo w piątek 9 kwietnia 2021 na sporym obszarze kraju zanotujemy 9-13 st. C. Ocieplenie przyniesie zmiana kierunku adwekcji powietrza, które zamiast z Arktyki, zacznie napływać coraz szerszym strumieniem znad Atlantyku, a w weekend również z południowego zachodu Europy.

Weekend przyniesie ocieplenie w Polsce. Prognozowana temperatura w sobotę 10 kwietnia 2021

Pogoda, duże ocieplenie w weekend, gdzie jest wiosna, na termometrach 20 stopni, temperatura na 10 kwietnia 2021

Sobota 10 kwietnia 2021, zapowiada się ciepło w centrum, na południu i południowym wschodzie Polski. Na tym obszarze zanotujemy maksymalnie około 14-18 st. C. Chłodniej będzie na północnym zachodzie kraju, bo zaznaczy się mało aktywny front atmosferyczny i tam może przelotnie popadać deszcz.

Ciepło będzie w niedzielę 11 kwietnia 2021. Na mapie prognozowana temperatura

Pogoda, duże ocieplenie w weekend, bardzo ciepła niedziela 11 kwietnia 2021

Bardzo wiosennie zapowiada się niedziela 11.04. W tym dniu na przeważającym obszarze Polski poczujemy powrót przyjemnej wiosennej pogody z temperaturą nawet 15-20 st. C. W górach nasili się wówczas wiatr halny, a to oznacza, że pojawi się efekt fenowy miejscami na południu kraju.

Weekendowe ocieplenie bardzo dobrze oddają prognozy anomalii temperatury na mapie Europy. Temperatura w niedzielę w Polsce w dzień, może być miejscami nawet o 8 stopni C. wyższa od normy klimatycznej dla tego dnia.

Prognoza anomalii temperatury w Europie, 11 kwietnia 2021

Pogoda, silne ocieplenie w weekend, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 10-11 kwietnia 2021

Adwekcję ciepłego powietrza do Polski, doskonale widać na prognozie anomalii temperatury na wysokości 1,5 km w Europie. Niedziela, 11 kwietnia 2021

Pogoda, silne ocieplenie pojawi się w weekend, prognoza temperatury w Polsce 9-10-11 kwietnia 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!