| |
Zagrożenie!
Wczesny powiew jesieni dotrze do Polski. Bardzo się ochłodzi i spadnie sporo deszczu

Wczesny powiew jesieni dotrze do Polski. Bardzo się ochłodzi i spadnie sporo deszczu

Cieszmy się ciepłym weekendem sierpnia, bo godziny stabilnej i miejscami gorącej pogody są już policzone. W niedzielę 22 sierpnia 2021 po południu i wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie wkroczy strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu i burzami. W następnych godzinach obszar opadów będzie się rozszerzać w głąb kraju do centrum i nieco na wschód. W poniedziałek 23 sierpnia, temperatura spadnie już na przeważającym obszarze kraju. Rozpocznie się ochłodzenie, które potrwa co najmniej tydzień. W tym czasie na termometrach tylko miejscami temperatura przekroczy 20 stopni C., bo przeważnie będzie chłodniej z temperaturą kilkunastu stopni. Jeszcze większy spadek czeka nas w nocy.

Ochłodzenie i wczesny powiew jesieni w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego na wysokości 1,5 km, 25 sierpnia 2021

Pogoda, ochłodzenie i wczesny powiew jesieni w sierniu 2021 w Polsce, jak długo potrwa ochłodzenie

Średnia temperatura będzie charakterystyczna dla jesieni, a nie kończącego się lata.Chłodno zrobi się szczególnie w połowie nowego tygodnia.

Prognozowana temperatura w Polsce, 25 sierpnia 2021

Pogoda, jak długo potrwa ochłodzenie w Polsce, sierpień 2021, prognoza temperatury, czy będzie jeszcze ciepło

Ochłodzenie w Polsce. Możliwa minimalna temperatura, jaka może wystąpić do końca sierpnia w Europie. Lokalnie może być chłodniej o kilka stopni od prognoz GFS

Pogoda, ochłodzenie dotrze do Polski, chłodne zakończenie wakacji 2021, kiedy będzie cieplej

Opady deszczu również dadzą nas się we znaki, szczególnie w pasie środkowej Polski 23 sierpnia, a także między 25-26 sierpnia, gdy z północy na południowy wschód kraju przejdzie chłodny front atmosferyczny.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 28 sierpnia 2021. Możliwe są jeszcze korekty tej prognozy

Pogoda, wczesny powiew jesieni w Polsce, sierpień 2021, ile spadnie deszczu, kiedy będzie cieplej

Prognozy wskazują, że w nowym tygodniu miejscami może spaść nawet 40-100 mm wody. W Tatrach, zwłaszcza wysokich będą możliwe również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ochłodzenie w Polsce utrzyma się co najmniej tydzień. Dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września jest szansa na wzrost temperatury.

Ochłodzenie w Polsce. Wczesny powiew jesieni. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, za okres 23-30 sierpnia 2021

Pogoda, jak długo potrwa ochłodzenie, kiedy się ociepli, sierpień 2021

Przewidywane ochłodzenie uniemożliwi przejście ujemnej anomalii temperatury w sierpniu w Polsce na wartość dodatnią. Aktualnie w skali kraju średnia temperatura jest o 1 st. C. niższa od normy wieloletniej, tylko miejscami na południowym wschodzie w normie. Ostatecznie sierpień może się okazać miesiącem lekko chłodnym.

Jak długo potrwa ochłodzenie, czy powrócą jeszcze letnie wysokie temperatury? Na te pytania odpowiemy jutro 22.08 w prognozie długoterminowej na 16 dni. Zapraszamy przed południem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!