| |
Zagrożenie!
Wczesny powiew jesieni dotrze do Polski. Bardzo się ochłodzi i spadnie sporo deszczu

Wczesny powiew jesieni dotrze do Polski. Bardzo się ochłodzi i spadnie sporo deszczu

Cieszmy się ciepłym weekendem sierpnia, bo godziny stabilnej i miejscami gorącej pogody są już policzone. W niedzielę 22 sierpnia 2021 po południu i wieczorem na zachodzie i południowym zachodzie wkroczy strefa frontu atmosferycznego z opadami deszczu i burzami. W następnych godzinach obszar opadów będzie się rozszerzać w głąb kraju do centrum i nieco na wschód. W poniedziałek 23 sierpnia, temperatura spadnie już na przeważającym obszarze kraju. Rozpocznie się ochłodzenie, które potrwa co najmniej tydzień. W tym czasie na termometrach tylko miejscami temperatura przekroczy 20 stopni C., bo przeważnie będzie chłodniej z temperaturą kilkunastu stopni. Jeszcze większy spadek czeka nas w nocy.

Ochłodzenie i wczesny powiew jesieni w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego na wysokości 1,5 km, 25 sierpnia 2021

Pogoda, ochłodzenie i wczesny powiew jesieni w sierniu 2021 w Polsce, jak długo potrwa ochłodzenie

Średnia temperatura będzie charakterystyczna dla jesieni, a nie kończącego się lata.Chłodno zrobi się szczególnie w połowie nowego tygodnia.

Prognozowana temperatura w Polsce, 25 sierpnia 2021

Pogoda, jak długo potrwa ochłodzenie w Polsce, sierpień 2021, prognoza temperatury, czy będzie jeszcze ciepło

Ochłodzenie w Polsce. Możliwa minimalna temperatura, jaka może wystąpić do końca sierpnia w Europie. Lokalnie może być chłodniej o kilka stopni od prognoz GFS

Pogoda, ochłodzenie dotrze do Polski, chłodne zakończenie wakacji 2021, kiedy będzie cieplej

Opady deszczu również dadzą nas się we znaki, szczególnie w pasie środkowej Polski 23 sierpnia, a także między 25-26 sierpnia, gdy z północy na południowy wschód kraju przejdzie chłodny front atmosferyczny.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 28 sierpnia 2021. Możliwe są jeszcze korekty tej prognozy

Pogoda, wczesny powiew jesieni w Polsce, sierpień 2021, ile spadnie deszczu, kiedy będzie cieplej

Prognozy wskazują, że w nowym tygodniu miejscami może spaść nawet 40-100 mm wody. W Tatrach, zwłaszcza wysokich będą możliwe również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Ochłodzenie w Polsce utrzyma się co najmniej tydzień. Dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września jest szansa na wzrost temperatury.

Ochłodzenie w Polsce. Wczesny powiew jesieni. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, za okres 23-30 sierpnia 2021

Pogoda, jak długo potrwa ochłodzenie, kiedy się ociepli, sierpień 2021

Przewidywane ochłodzenie uniemożliwi przejście ujemnej anomalii temperatury w sierpniu w Polsce na wartość dodatnią. Aktualnie w skali kraju średnia temperatura jest o 1 st. C. niższa od normy wieloletniej, tylko miejscami na południowym wschodzie w normie. Ostatecznie sierpień może się okazać miesiącem lekko chłodnym.

Prognozowana anomalia temperatury powietrza na wysokości 1,5 km, napływającego od 23, do 30 sierpnia 2021

Jak długo potrwa ochłodzenie, czy powrócą jeszcze letnie wysokie temperatury? Na te pytania odpowiemy jutro 22.08 w prognozie długoterminowej na 16 dni. Zapraszamy przed południem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!