| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na grudzień 2019 w Polsce

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na grudzień 2019 w Polsce

Niebawem rozpocznie się grudzień, który jest pierwszym oficjalnym miesiącem meteorologicznej zimy. Sprawdźmy, jaka czeka nas pogoda długoterminowa i jaka jest najnowsza prognoza pogody na grudzień 2019.

Zgodnie z naszą prognozą 16 dniową, początek grudnia ma przynieść wyraźne ochłodzenie, szczególnie między 1, a około 5 grudnia. W tym czasie szczególnie spodziewamy się adwekcji chłodnego powietrza, ze spadkami temperatur poniżej 0 st. C., a poza tym miejscami pojawią się opady śniegu. Istnieje szansa na pierwszy epizod zimowy, co najmniej w kilku regionach kraju na nizinach.

Prognozowana anomalia temperatury, między 2, a 8 grudnia 2019 roku

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na grudzień 2019

Prognozy nie wskazują, aby znaczne ochłodzenie było długotrwałe. W dalszej części grudnia, a więc pod koniec pierwszej dekady miesiąca, temperatury ponownie wzrosną.

Prognozowana anomalia temperatury, między 9, a 15 grudnia

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na grudzień 2019 temperatura

Jeszcze wyższych temperatur spodziewamy się w drugiej połowie miesiąca, gdy będzie przeważać cyrkulacja zachodnia i południowa.

Prognozowana anomalia temperatury, miedzy 16, a 25 grudnia

Pogoda długoterminowa prognoza pogody na grudzień 2019 święta

Opady w tym czasie na ogół mają być w normie, jedynie miejscami na południu kraju na początku grudnia mogą być powyżej normy. Wyjątkiem ma być część drugiej dekady grudnia, gdy miejscami opady mogą być powyżej normy.

Prognozowana anomalia opadów, między 9, a 15 grudnia

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na grudzień 2019 opady

Reasumując, na początku grudnia możliwy miejscami epizod zimowy. W kolejnych tygodniach ponowny wzrost temperatury ze zmienną pogodą. Czekają nas zarówno opady, chwile ze Słońcem, ale także okresy z silniejszym wiatrem. Nie można wykluczyć ponownego powrotu dni chłodniejszych z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, ale jeśli się pojawią, to na krótko.

Wstępne prognozy na Boże Narodzenie, ponownie zapowiadają święta bez stałej pokrywy śnieżnej na nizinach. Grudzień ponownie, mimo chłodniejszego początku, prawdopodobnie zapisze się z temperaturą powyżej normy.

DobraPogoda24, ECMWF / Copernicus


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!