| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza zapowiada ocieplenie. Nawet 14 st. C. za tydzień?

Pogoda długoterminowa. Prognoza zapowiada ocieplenie. Nawet 14 st. C. za tydzień?

Wszystko wskazuje na to, że grudzień mimo chwilowych spadków temperatury, zapisze się jako bardzo ciepły. Istnieje spora szansa, że kończący się rok będzie najcieplejszym w historii pomiarów w Polsce. Pogoda długoterminowa zgodnie z wcześniejszą prognozą pogody, zapowiada znaczne ocieplenie na początku drugiej połowy miesiąca, szczególnie między 16, a 22 grudnia.

Wygląda więc na to, że prognoza długoterminowa na cały grudzień, w której zapowiadaliśmy znaczne ocieplenie, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca sprawdzi się co do joty.

Prognoza prawdopodobieństwa adwekcji ciepłego powietrza. Model Ensemble

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody 16 dni

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury na wys. 1,5 km. 18 grudnia 2019 roku

Pogoda długoterminowa. Temperatura

Aktualne wyliczenia numeryczne przewidują w kolejnych dniach stopniowy powrót adwekcji ciepłych mas powietrza, szczególnie w okresie, od 16, do 20 grudnia. Najwyższe temperatury w tym czasie spodziewane są w dzielnicach południowych kraju, gdzie dodatkowym czynnikiem podnoszącym temperaturę będą zjawiska fenowe.

Wstępna prognoza na 18 grudnia przewiduje wzrost temperatury nawet do 14 st. C.

Pogoda długoterminowa prognoza na 16 dni

Kolejne dni przyniosą nam odpowiedź, jaką faktycznie zanotujemy temperaturę oraz na jakim obszarze kraju spodziewany jest główny strumień ciepłego powietrza. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!