| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni grudnia

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni grudnia

Za nami kolejny tydzień, który zgodnie z trendem - pogoda długoterminowa - przyniósł ochłodzenie na przełomie listopada i grudnia. Miejscami pojawiły się na nizinach pierwsze w tym sezonie słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Jak co tydzień, zapraszamy do sprawdzenia najnowszej - prognoza pogody na 16 dni.

Pogoda długoterminowa. Prognoza pogody na 16 dni grudnia

Początek grudnia powitał nas zapowiadanym spadkiem temperatur. Dziś 01.12 nad ranem przeważnie zanotowano do -5/0 st. C. (większy mróz przy gruncie). W ciągu dnia będzie niewiele cieplej, bo tylko kilka stopni powyżej 0. Krótkie ochłodzenie utrzyma się co najmniej do 4 grudnia. W tym czasie w nocy temperatura będzie przeważnie spadać poniżej 0 st. C., a miejscami, zwłaszcza w poniedziałek 2 grudnia pojawią się umiarkowane opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie krupy śnieżnej, szczególnie w woj. pomorskim, warmińsko - mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Ponadto popada także w woj. południowych i południowo wschodnich, zwłaszcza w nocy na wtorek 02/03.12. We wspominanych regionach może się w tym czasie miejscami na pewien okres zabielić.

Prognozowana suma opadów śniegu do 8 grudnia. Większość tej sumy spadnie, między 2, a 3 grudnia

Pogoda długoterminowa 16 dni opady

Od 4-5 grudnia temperatura ponownie zacznie stopniowo rosnąć. Będzie to zapowiedź powrotu cyrkulacji strefowej z przewagą kierunku zachodniego. Już w środę 04.12 nad morzem temperatura powinna wzrosnąć do ok. 6-8 st. C. Chłodniej w dzielnicach południowo wschodnich. W kolejnych dniach, temperatura dobowa będzie oscylować nieznacznie powyżej lub w pobliżu normy.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 8 grudnia

Pogoda długoterminowa prognoza pogody opady

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa 16 dni temperaturaReasumując, początek grudnia z krótkotrwałym ochłodzeniem. Miejscami pojawią się opady pochodzenia zimowego. Od 4-5 grudnia temperatura wzrośnie, ale nocami, zwłaszcza na południu kraju niewielkie przymrozki w dalszej części grudnia, będą się zdarzać już dość często. Pogoda nadal zmienna, bo temperatura dobowa w sporej części kraju przez 0. Od czasu do czasu popada, mogą się również w dalszym terminie po 7 grudnia zdarzać miejscami opady mieszane, ale na prawdziwą zimę na nizinach nadal się nie zanosi. Krótko mówiąc - z medialnego ataku zimy na początku grudnia i jej kontynuowania w dalszej części miesiąca nic nie wyjdzie. Pojawią się jedynie miejscami zapowiadane przez nas krótkie epizody.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!