| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na sierpień 2020. Lato nie powiedziało ostatniego słowa, to będzie ciepły miesiąc. Upał do Polski wróci

Pogoda długoterminowa na sierpień 2020. Lato nie powiedziało ostatniego słowa, to będzie ciepły miesiąc. Upał do Polski wróci

Lato 2020 do tej pory w Polsce przynosi niewiele gorących i upalnych dni. W zasadzie takie dni możemy policzyć na palcach jednej ręki. Temperatura najczęściej oscyluje w pobliżu normy, jedynie na północy kraju, zwłaszcza nad morzem jest wyraźnie poniżej normy klimatycznej. Urlopowicze nad Bałtykiem mają więc powody do narzekania, bo mogłoby być trochę cieplej, zwłaszcza, jeśli spędzamy urlop nad wodą. Pogoda długoterminowa na sierpień 2020 dla Polski zapowiada jednak szansę na okres stabilniejszej słonecznej pogody z wyższymi temperaturami. Prognoza długoterminowa na sierpień jest oparta o europejski model ECMWF, który w minionych miesiącach sprawdzał się nadzwyczaj dobrze.

Pogoda długoterminowa na sierpień 2020 dla Polski. Prognozowana anomalia temperatury od 1, sierpnia, do 31 sierpnia

Pogoda długoterminowa na sierpień 2020 dla Polski prognoza pogody na sierpień czy będzie upał i gorące lato

Prognoza długoterminowa zapowiada ciepły miesiąc z anomalią temperatury na poziomie około 1-1,5 st. C. powyżej normy wieloletniej. To może oznaczać, że przykładowo w Rzeszowie średnia temperatura w sierpniu osiągnie około 19,1-19,6 st. C. Nie będzie to więc miesiąc bardzo gorący, ale wyraźnie cieplejszy od normy klimatycznej. Pojawią się zatem dni gorące i upalne, ale raczej bez długotrwałej fali.

Pogoda długoterminowa na sierpień 2020. Prognozowana anomalia opadów deszczu

Pogoda długoterminowa na sierpień 2020 prognoza temperatury i opadów w Polsce czy będzie upał i gwałtowne burze

Z kolei prognoza opadów zapowiada sumę opadów nieznacznie poniżej normy. Może to oznaczać nieco trwalszy okres stabilniejszych warunków atmosferycznych, czasami przeplatany burzami i opadami, ale raczej bez trendu bardzo częstych zjawisk. Pamiętajmy jednak, że prognoza anomalii opadów jest najsłabszym elementem prognoz długoterminowych, dlatego bierzmy pod uwagę możliwą zmianę trendu.

Dotychczasowa anomalia temperatury w Polsce, do 13 lipca 2020

Pogoda długoterminowa na lato 2020 - lipiec, sierpień 2020 w Polsce

Reasumując, sierpień 2020 w porównaniu do trwającego lipca zapowiada się korzystniej pod względem pogody dla urlopowiczów. Ma być przede wszystkim cieplej niż w lipcu, ponadto dni ze stabilną i ciepłą pogodą ma być więcej.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!