| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na październik 2020. To nie będzie bardzo ciepły miesiąc w Polsce

Pogoda długoterminowa na październik 2020. To nie będzie bardzo ciepły miesiąc w Polsce

Zastanawiamy się jaką pogodę przyniesie kolejny miesiąc meteorologicznej jesieni. Czy po ciepłym i łagodnym wrześniu, również w październiku możemy liczyć w Polsce na dłuższe ciepłe okresy bez opadów, a może pojawi się wiele dni z opadami i niższą temperaturą? Pogoda długoterminowa na październik 2020 dla Polski daje nam odpowiedź na kluczowe pytania. Długoterminowa prognoza pogody tradycyjnie jest oparta na europejskim modelu ECMWF i amerykańskim CFSv2. Według tych prognoz październik 2020 w Polsce zapowiada się z temperaturą w pobliżu lub nieznacznie powyżej normy. Nie będzie to więc bardzo ciepły miesiąc z długimi okresami wyjątkowo wysokich temperatur. Z drugiej strony temperatury w pobliżu normy sugerują, że na ogół będziemy notować wartości zbliżone do średniej z wielolecia, aczkolwiek krótkotrwałe wyraźnie chłodniejsze i cieplejsze wahnięcia w poszczególnych regionach mogą się zdarzyć.

Pogoda długoterminowa na październik 2020. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 1, do 31 października. Temperatura ma być o około 0,25-0,75 st. C. powyżej normy

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognoza pogody dla Polski, od 1, do 31 października

Pogoda długoterminowa na październik 2020. Prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognoza opadów w Polsce od 1, do 31 października

Również przewidywana prognoza średniego ciśnienia wskazuje na dominację wpływu układu wyżowego, dlatego czeka nas ponownie sporo dni ze stabilną pogodą, ale również dni z opadami nie zabraknie. Suma opadów ma być zbliżona do normy, tylko miejscami nieznacznie poniżej lub powyżej normy.

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognoza ciśnienia w Polsce

Niewykluczone, że zdarzą się pierwsze w tym sezonie opady śniegu nie tylko w rejonach podgórskich, ale o ile wystąpią, to będzie to jedynie incydent podczas krótkiego spływu chłodniejszego powietrza.

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie (prognoza amerykańska). Anomalia na poziomie 0-0,75 st. C.

Pogoda długoterminowa na październik 2020, amerykańska prognoza pogody dla Polski

Pogoda długoterminowa na październik 2020, prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie (prognoza amerykańska)

Pogoda długoterminowa na październik, prognoza sumy opadów w Polsce i Europie, prognoza europejska i amerykańska

Reasumując, przed nami przeważnie normalny październik bez długotrwałych ekstremalnych zjawisk. Dni ze stabilną pogodą ma być więcej od dni pochmurnych i deszczowych, aczkolwiek przejściowo mogą się zdarzać mgły i zamglenia z niskim zachmurzeniem.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!