| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na maj 2020. Temperatura w Polsce niewiele powyżej normy. Możliwe przymrozki, opady w pobliżu normy. Burze również się pojawią

Pogoda długoterminowa na maj 2020. Temperatura w Polsce niewiele powyżej normy. Możliwe przymrozki, opady w pobliżu normy. Burze również się pojawią

Czy prognoza pogody na maj 2020 dla Polski przyniesie upał, więcej opadów i burz, a może nadal utrzyma się tendencja do niedoboru opadów i umiarkowanych temperatur? Pogoda długoterminowa na maj 2020 została oparta na amerykańskiej i europejskiej prognozie sezonowej.

Obie prognozy są zgodne, że ten miesiąc nie przyniesie wysokiej dodatniej anomalii temperatury.

Pogoda długoterminowa na maj 2020. Amerykański model CFSv2

Pogoda długoterminowa na maj 2020 dla Polski. Prognoza pogody temperatura opady burze

Aktualne wyliczenia sugerują maj nieznacznie powyżej normy na poziomie około +0,25, do +1,5 st. C. To oznacza, że przymrozki jeszcze będą się mogły zdarzyć, co ma zapewne związek z okresem tzw. Zimnych Ogrodników. Okres ten czasami nieznacznie się przesuwa w ciągu miesiąca.

Prognozowana anomalia temperatury w maju 2020. Europejski model ECMWF

Pogoda długoterminowa na maj 2020. Jaka temperatura i opady w maju w Polsce

Okresy cieplejsze również mogą się zdarzyć, ale temperatur ekstremalnych raczej nie będzie. Najczęściej temperatura powinna się utrzymywać w pobliżu lub nieznacznie powyżej normy.

Prognoza opadów deszczu na maj 2020 nie napawa optymizmem. Prognoza amerykańska przewiduje opady przeważnie w pobliżu lub poniżej normy, tylko miejscami mogą to być opady powyżej normy.

Prognozowana anomalia opadów w maju 2020. Model CFSv2

Pogoda długoterminowa na maj 2020 Prognoza pogody dla Polski ile deszczu jaka temperatura

Z kolei europejska prognoza przewiduje opady przeważnie w normie. Miejscami może spaść nieznacznie więcej deszczu, ale zapewne będą to głównie opady pochodzenia burzowego o ograniczonym zasięgu. Nie poprawią one sytuacji w skali całego kraju.

Prognozowana anomalia opadów w maju 2020. Model ECMWF

Długoterminowa prognoza pogody na maj 2020 dla Polski. Deszcz, temperatura, przymrozki, burze

Opady w prognozach długoterminowych są najsłabszym elementem przewidywań, dlatego niewykluczone, że trend ulegnie zmianie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!