| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na luty 2020 dla Polski. Temperatura nie będzie przypominać zimy

Pogoda długoterminowa na luty 2020 dla Polski. Temperatura nie będzie przypominać zimy

Tuż przed rozpoczęciem ostatniego miesiąca meteorologicznej zimy sprawdźmy, czy trend prognozy uległy zmianie. Wcześniejsza nasza pogoda na luty 2020 dla Polski oparta na modelu ECMWF nie przewidywała uderzenia zimy.

Najnowsza prognoza amerykańskiego modelu CFS również nie przewiduje siarczystych mrozów i intensywnych opadów śniegu. Prognozowana anomalia temperatury ma o kilka stopni przekraczać normę wieloletnią, szczególnie na we wschodniej Polsce, gdzie ma być najwyższa.

Pogoda na luty 2020 dla Polski, prognoza temperatura i opady

Jedyną zmianą są opady, które według tej prognozy mają być o kilkanaście - kilkadziesiąt procent powyżej normy.

Pogoda długoterminowa na luty 2020 w Polsce, prognoza pogody opady temperatura, śnieg, czy będzie zima

W porównaniu do ostatniej prognozy europejskiego modelu jest to zmiana, bo prognoza ta zakładała opady powyżej normy w pierwszej dekadzie lutego, a w pozostałych w normie lub poniżej.

Należy jednak pamiętać, że prognoza opadów jest najsłabszym elementem prognoz długoterminowych. Miejmy nadzieję, że prognoza opadów będzie poprawna, zwłaszcza, że pokrywa śnieżna jest i była znikoma w tym sezonie zimowym.

Taka prognoza oznacza dominację cyrkulacji strefowej, a to z kolei zapowiada przewagę łagodnych mas powietrza i stosunkowo wysokich temperatur. Okresy ochłodzenia, będą krótkie i nieliczne.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!