| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na luty 2020. Zimy w Polsce nie będzie. Coraz częściej przedwiośnie

Pogoda długoterminowa na luty 2020. Zimy w Polsce nie będzie. Coraz częściej przedwiośnie

Jak co roku straszono w mediach zimą stulecia, a w tym sezonie wymyślono nawet trzydziestolecia. Tymczasem pogoda długoterminowa na luty 2020 - ostatni miesiąc meteorologicznej zimy - nie daje większych szans na zagoszczenie długotrwałej pokrywy śnieżnej i dużego mrozu na nizinach. Faktycznie, będzie „zima trzydziestolecia”, ale odwrotna do bzdur podawanych przez liczne portale. Istnieje spora szansa, że zapisze się jako jedna z najcieplejszych w historii.

Najnowsza prognoza pogody sezonowego modelu ECMWF (wydawana co tydzień), nie przynosi istotnych zmian.

Anomalia temperatury, od 20, do 26 stycznia ma wynieść w Polsce, od 1,5, do 4 st. C.

Pogoda długoterminowa na luty 2020

W kolejnym tygodniu, od 27 stycznia, do 2 lutego nadal nie ma szans na zimę. Anomalia temperatury będzie o 3-5 st. C. powyżej normy wieloletniej.

Pogoda na luty 2020

W tym okresie zwiększy się nieco częstotliwość opadów, które mają być nieznacznie powyżej normy, zwłaszcza na północy i północnym zachodzie Polski.

Prognozowana anomalia opadów, między 27 stycznia, a 2 lutego 2020 roku

Pogoda długoterminowa na luty 2020 w Polsce. Prognoza opadów

Następny tydzień, od 3, do 9 lutego również ma przynieść dodatnią anomalię temperatury na poziomie 3-5 st. C.

Pogoda na luty 2020 w Polsce, temperatura

Szans na zagoszczenie zimy nie ma również między 10, a 16 lutego. Anomalia temperatury o 2, do 3,5 st. C. ma przekraczać normę wieloletnią.

Pogoda długoterminowa na luty 2020. Polska, temperatura, czy będzie zima

Tydzień, od 17, do 23 lutego prognozowany jest obecnie z dodatnią anomalią na poziomie 1,5, do 2,5 st. C.

Pogoda na luty 2020, temperatura, opady, śnieg, zima

Ostatni tydzień sięgający terminu, od 24 lutego, do 1 marca prognozowany jest z anomalią temperatury w przedziale, od 1,5, do 2,5 st. C.

Pogoda luty 2020 w Polsce, czy będzie zima, śnieg

Reasumując, większych szans na pojawienie się przynajmniej tygodniowego okresu z pokrywą śnieżną i mrozem nie ma. Mogą się zdarzyć miejscami nieliczne przelotne opady pochodzenia zimowego i spadki temperatur, ale będą to okresy naprawdę krótkie i ograniczone pod względem zasięgu.

Opady w tym czasie mają być na ogół poniżej lub w pobliżu normy, z wyjątkiem okresu między 27 stycznia, a 3 lutego, gdy suma opadów może być powyżej normy. Generalnie, zamiast wypatrywać zimę, coraz częściej będziemy obserwować przedwiośnie z tendencją rosnącą temperatury, aczkolwiek obecnie prognozowana anomalia temperatury w drugiej połowie lutego jest nieznacznie niższa od tej w pierwszej części miesiąca. Trend jest jednak wyraźny, na ostrzejsze wydanie zimy nie możemy liczyć.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!