| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na listopad 2020. Temperatura w Polsce powyżej normy, ale bez ekstremalnych wartości

Pogoda długoterminowa na listopad 2020. Temperatura w Polsce powyżej normy, ale bez ekstremalnych wartości

W połowie bieżącego miesiąca tradycyjnie sprawdzamy najnowsze wydanie amerykańskiej i europejskiej prognozy długoterminowej na nadchodzący miesiąc. Czy listopad 2020 w Polsce przyniesie pierwszy powiew zimy na nizinach, a może będzie to łagodny miesiąc bez ekstremalnych zjawisk? Pogoda długoterminowa na listopad 2020 dla Polski zapowiada temperaturę powyżej normy, a opady raczej w jej pobliżu. Nie zanosi się jednak na bardzo ciepły miesiąc, aczkolwiek dodatnia anomalia powinna być na tyle odczuwalna, aby nie narzekać na niezbyt częste okresy z ochłodzeniem. Europejska prognoza długoterminowa na listopad 2020 ECMWF przewiduje anomalie temperatury w Polsce na poziomie 0,5-1 st. C. powyżej normy.

Pogoda długoterminowa na listopad 2020 dla Polski. Przewidywana anomalia temperatury za okres, od 1, do 30 listopada 2020

Pogoda długoterminowa na listopad 2020 dla Polski, prognoza pogody, od 1, do 30 listopada 2020

Z kolei listopad 2020 pod względem opadów ma być w pobliżu lub nieco powyżej normy.

Pogoda długoterminowa na listopad 2020 dla Polski. Prognozowana anomalia opadów za okres, od 1, do 30 listopada 2020

Pogoda długoterminowa na listopad 2020 dla Polski, prognoza opadów od 1, do 30 listopada 2020

Amerykańska prognoza długoterminowa na listopad 2020 CFSv2 również przewiduje dodatnią anomalię temperatury na poziomie 0,5-1,5 st. C.

Amerykańska prognoza długoterminowa na listopad 2020. Prognozowana anomalia temperatury

Pogoda długoterminowa na listopad 2020, amerykańska prognoza dla Polski

Suma opadów w listopadzie 2020 według amerykańskiej prognozy sezonowej ma oscylować w pobliżu lub miejscami nieznacznie poniżej normy.

Amerykańska prognoza długoterminowa na listopad 2020. Prognozowana anomalia opadów

Pogoda długoterminowa na listopad 2020, amerykańska prognoza dla Polski, prognoza temperatury i opadów

Reasumując, obie prognozy sezonowe zapowiadają listopad 2020 w Polsce z anomalią temperatury powyżej normy. Nie będzie to jednak anomalia ekstremalna. Przykładowo, średnia temperatura w listopadzie w Rzeszowie wynosi zwykle 3,4 st. C. W przypadku sprawdzenia się powyższych prognoz, anomalia temperatury powinna się zmieścić w przedziale około 3,9-4,4 st. C. Prognozy wskazują, że będzie to miesiąc ze zmienną pogodą. Pojawią się zarówno okresy pogodniejsze i cieplejsze, jak również przeważnie krótkie ochłodzenia z opadami śniegu w górach, a może i lokalnie na nizinach. Należy się również spodziewać coraz częstszych przymrozków, zwłaszcza w okresie adwekcji chłodniejszego powietrza i pogodniejszych nocy. Zdarzą się również głębsze niże z silniejszym wiatrem i deszczem. Mimo to, miejscami na termometrach będziemy jeszcze notować po kilkanaście stopni C. w dzień.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!