| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski. To nie będzie bardzo upalny miesiąc. Burze i opady w pobliżu lub lokalnie powyżej normy

Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski. To nie będzie bardzo upalny miesiąc. Burze i opady w pobliżu lub lokalnie powyżej normy

Jaką pogodę przyniesie lipiec 2020 w Polsce? To jedno z najczęściej obecnie zadawanych pytań. Czy czeka nas upalny i suchy miesiąc, a może chłodniejszy z częstymi burzami i opadami deszczu. Odpowiedź przynosi trend, który możemy odczytać z pogody długoterminowej na lipiec 2020 dla Polski. Prognoza pogody oparta jest o europejski model sezonowy ECMWF, a ten zapowiada miesiąc w pobliżu normy termicznej. Oznacza to, że średnia temperatura lipca np. w Rzeszowie będzie oscylować w pobliżu wartości 18,8 st. C. Z kolei suma opadów ma być nieznacznie powyżej normy na południu i wschodzie Polski, a na pozostałym obszarze w normie.

Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski. Prognozowana anomalia temperatury

Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski prognoza pogody opady burze anomalia temperatury

Taki trend pogody długoterminowej na lipiec 2020 dla Polski zapowiada nadal możliwe burze, ale powinny one być nie tak częste, jak w drugiej połowie minionego czerwca. Ponadto burze prawdopodobnie przyniosą mniejsze sumy opadów, aczkolwiek lokalnie mogą oczywiście być gwałtowne.

Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski. Prognozowana anomalia opadów deszczu

Pogoda długoterminowa na lipiec 2020 dla Polski prognoza opadów i temperatury

Dni z upałem (temperatura => 30 st. C.) nie powinno być wiele. Jeśli się pojawią, to raczej nie będą obejmować przeważającego obszaru Polski. Chłodniej niż zwykle zapowiada się prawdopodobnie okres od drugiej połowy pierwszej dekady lipca, do niemal końca drugiej dekady lipca, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski.

Pogoda długoterminowa lipiec 2020, prognozowana anomalia temperatury, od 6, do 12 lipca 2020

Pogoda długoterminowa lipiec 2020 prognoza pogody od 6 do 12 lipca dla Polski

Pogoda długoterminowa lipiec 2020, prognozowana anomalia temperatury, od 13, do 19 lipca 2020

Pogoda długoterminowa lipiec 2020 dla Polski prognoza pogody od 13 do 19 lipca

Reasumując, przed nami lipiec z normalną, typowo letnią pogodą. Trochę dni z burzami i opadami, będzie przeplatanymi dniami ze stabilną pogodą, ale bez długotrwałych okresów z ekstremalnie wysoką temperaturą.

DobraPogoda24


Komentarze
Ben Wwa

Ciągle się u nas w tych dniach podkreśla że prognozy nie przewidują długich, potężnych upałów, tak jakby należało się ich spodziewać, a ich brak jest czymś nietypowym. A tymczasem tradycyjnie w sezonie letnim dni upalnych pojawiało się u nas przeciętnie tylko kilka. Słusznie więc w artykule jest zawarty wniosek, że pogoda bez upału (30+ stopni) jest w Polsce w lipcu normalna, czyli inaczej mówiąc typowa.

02 lipiec 2020 - 07:23
Odpowiedz