| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021. Wiele pogodnych dni w Polsce. Temperatura powyżej normy, opadów niewiele

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021. Wiele pogodnych dni w Polsce. Temperatura powyżej normy, opadów niewiele

Pytacie, jaki będzie wrzesień, czy wróci ciepła i słoneczne pogoda, a może nadal będzie chłodno i deszczowo? Najnowsze wyliczenia numeryczne potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi. Pogoda długoterminowa na wrzesień 2021 dla Polski po chłodnym i deszczowym sierpniu przyniesie zmianę. Prognoza pogody potwierdza, że miesiąc ten przyniesie temperaturę powyżej normy lub miejscami w najgorszym przypadku w normie. Nie powinien to być miesiąc chłodny, mimo, że nocami temperatura będzie spadać miejscami do kilku stopni, a lokalnie mogą się zdarzyć nieliczne przymrozki, zwłaszcza przy gruncie, to średnia dobowa najczęściej będzie utrzymywać dodatnią anomalię temperatury. We wrześniu pojawi się sporo pogodnych i słonecznych dni, bo na warunki pogodowe wpłynie trwalszy układ wyżowy ze wschodniej Europy i Skandynawii. Z tego powodu suma opadów ma być poniżej normy wieloletniej. Generalnie wrzesień 2021 w Polsce, zapowiada się dość ciepły, często pogodny, z opadami poniżej normy. Dni deszczowych będzie zdecydowanie mniej.

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021, prognoza temperatury w Polsce i Europie

Amerykańska prognoza na wrzesień, wskazuje na anomalie temperatury w Polsce na poziomie +0,25-1,25 st. C. powyżej normy wieloletniej. Temperatura o tyle właśnie powinna być wyższa od średniej dla danego obszaru.

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021, jakie będzie ciśnienie w Polsce i Europie

Nieźle zapowiada się pogoda nad morzem, gdzie będzie można nadrobić zaległości. Bliskość ośrodka wyżowego zapewni stabilną pogodę. Ciepłe wrześniowe morze i promienie słoneczne nagrzewające piasek przy słabszym wietrze umożliwią nam świetny wypoczynek nad Bałtykiem. Szkoda tylko, że jest to już poza sezonem i wiele usług turystycznych, będzie ograniczonych.

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021. Prognoza anomalii opadów w Polsce i Europie

Pogoda na cały wrzesień 2021, prognoza anomalii opadów w Polsce i Europie, czy będzie suchy miesiąc

Wrzesień 2021 w Polsce, ma być miesiącem suchym. Największa ujemna anomalia opadów zapowiada się nad morzem, co może wskazywać na wiele pogodnych i stabilnych dni. We wrześniu możemy również liczyć na powiew babiego lata, szczególnie między 8-14 września, gdy do kraju napłynie ciepła masa powietrza i czeka nas zdecydowany wzrost temperatury.

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 8-15 września 2021

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021, prognoza temperatury w Polsce do 15 września 2021

Polska w tym czasie, będzie się znajdować między skrajem wyżu znad wschodniej Europy i zatoki niżowej znad zachodniej części Starego Kontynentu. Pomiędzy układami powstanie korytarz do napływu cieplejszego powietrza. Przelotnych opadów w tym czasie będzie niewiele, za to pojawi się wiele ciepłych i miejscami gorących dni. Temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy 25 st. C.

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień. Prognozowana anomalia ciśnienia w Europie, za okres 8-15 września 2021

Pogoda długoterminowa na cały wrzesień 2021, prognoza opadów, ciśnienia i temperatury w Polsce, do 15 września 2021

Długoterminowy trend pogodowy dla Polski na poszczególne dni września, możecie na bieżąco śledzić na codziennie aktualizowanych wiązkach modeli numerycznych. Reasumując, tegoroczny wrzesień prawdodpobnie na ogół zapisze się z temperaturą powietrza nieco powyżej normy wieloletniej. To może oznaczać częstsze napływy cieplejszych mas powietrza, czasami wypieranych przez chłodniejsze powietrze polarne. Ponadto opadów ma być mniej, niż wskazuje na to norma wieloletnia. Na bardziej szczegółowe prognozy na każdy dzień zapraszamy codziennie o poranku.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Ben Wwa

Tradycyjna pora "babiego lata" to nie wrzesień, tylko październik, gdy słońce świeci pieknie ale już bardzo łagodnie, temperatura osiąga 20-25 stopni, liście mienią się jesiennymi kolorami, a w powietrzu unoszą się nici przędne. Wiem, że w ostatnich latach modne zrobiło się u nas nazywanie "babim latem" wrześniowych fal ciepła, a właściwie gorąca (coraz częściej ponad 25 stopni, nawet do 30), ale skoro ono jest już we wrześniu, to jak nazwać październikowe zjawisko, które opisałem na początku? "Drugie babie lato"?

02 wrzesień 2021 - 13:39
Odpowiedz