| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na cały maj 2020. Miesiąc z temperaturą poniżej normy w Polsce coraz bardziej pewny

Pogoda długoterminowa na cały maj 2020. Miesiąc z temperaturą poniżej normy w Polsce coraz bardziej pewny

Została wydana aktualizacja prognozy długoterminowej na kolejne dni i tygodnie maja 2020. Po krótkim, bo 1-2 dniowym ociepleniu, od dziś 12.05 w całym kraju powróciliśmy do ujemnej anomalii temperatury. Pogoda długoterminowa na cały maj 2020 w Polsce nie przewiduje powrotu bardzo wysokich temperatur. Dni z upałem również nie widać. Wygląda więc na to, że prognoza anomalii temperatury za cały miesiąc, będzie lekko ujemna. Wcześniejsze prognozy zakładały miesiąc w pobliżu lub nieznacznie powyżej normy.

Pogoda długoterminowa maj 2020. Prognoza anomalii temperatury za okres 11-17 maja

Pogoda długoterminowa na cały maj 2020. Prognoza temperatury czy będzie upał kiedy ustąpią przymrozki

Generalnie prognozy długoterminowe oscylowały w pobliżu normy, ale teraz z wyraźnym wskazaniem na wartości poniżej normy klimatycznej. Jeśli sprawdzą się aktualne prognozy długoterminowe dla Polski, to maj 2020 zapisze się jako lekko chłodny, nieznacznie poniżej normy.

Pogoda długoterminowa maj 2020. Prognoza anomalii temperatury za okres 18-24 maja

Pogoda długoterminowa na cały maj 2020 prognoza pogody dla Polski upał, przymrozki, deszcz, burze

Pogoda długoterminowa maj 2020. Prognoza anomalii temperatury za okres 25-31 maja

Pogoda długoterminowa na maj 2020 prognoza anomalii temperatury w Polsce

Dotychczasowa anomalia temperatury do 11 maja jest lekko ujemna. Wartości były jeszcze niższe, ale minione krótkie ocieplenie zredukowało wynik. Wyraźny wzrost temperatury czeka nas dopiero w 3 dekadzie maja, ale według aktualnych prognoz mają to być wartości oscylujące w pobliżu, chwilami powyżej normy. Może to więc nie wystarczyć do osiągnięcia normy.

Anomalia temperatury do 11 maja 2020 w Polsce

Pogoda długoterminowa na cały maj 2020 dla Polski

Trend opadów w maju nie ulega większym zmianom. Po suchym kwietniu nadal co pewien okres będzie padać, miejscami nawet intensywnie, ale mogą się zdarzać co najmniej kilkudniowe przerwy.

Wiązki modelu ensemble z prognozą długoterminową. Górny wykres przedstawia prawdopodobieństwo temperatur (czarna linia średnia), a dolny prawdopodobieństwo opadów na południowym wschodzie Polski. 

Pogoda długoterminowa na maj 2020 prognoza temperatur w Polsce

Również aktualne wiązki prognoz długoterminowych nie widzą upału. Temperatury po kilku dniach ponownie zaczną miejscami osiągać lub przekraczać 20 st. C., ale osiągnięcia lub przekroczenia wartości 30 st. C. nawet w najbardziej skrajnej wiązce obecnie do końca maja nie widać.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!