| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na cały grudzień 2020. Temperatura powyżej normy, będą krótkie okresy chłodzenia

Pogoda długoterminowa na cały grudzień 2020. Temperatura powyżej normy, będą krótkie okresy chłodzenia

Wraz z nastaniem grudnia, sprawdzamy najnowsze wydania modeli numerycznych prezentujących pogodę długoterminową na cały grudzień 2020. Czy czeka nas śnieżne uderzenie zimy z niskimi temperaturami, a może pogoda na grudzień 2020 dla Polski jest łaskawa z temperaturą powyżej normy? Prognoza pogody na grudzień została oparta na amerykańskiej i europejskiej prognozie sezonowej. Prognozy są zgodne - pierwszy miesiąc zimy w Polsce będzie charakteryzował się anomalią temperatury powyżej normy, aczkolwiek zdarzą się okresy chłodniejsze, ale nie będą one długotrwałe. Suma opadów ma być przeważnie poniżej normy. Akcenty zimowe jeśli wystąpią, to będą nieliczne. Generalnie grudzień w Polsce ma przypominać bardziej późną jesień niż zimę.

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020 - temperatura. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie według amerykańskiej prognozy sezonowej CFSv2

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognoza pogody dla Polski, temperatura i suma opadów

Temperatura według amerykańskiej prognozy w skali całego miesiąca i kraju ma przekraczać normę o około 1-2 st. C. powyżej normy.

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020 - opady. Prognozowana anomalia opadów w Polsce i Europie

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognoza dla Polski, suma opadów i temperatura, czy będzie zima

Amerykańska prognoza sezonowa nie przewiduje znaczących opadów w grudniu. Suma opadów ma być wyraźnie poniżej normy. Wskazuje to na przewagę dni ze stabilną pogodą, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca.

Pogoda w grudniu 2020 w Polsce w poszczególnych tygodniach według europejskiej prognozy sezonowej ECMWF zapowiada dwa krótkie okresy chłodniejsze i przeważnie sumę opadów również poniżej normy. Chłodniejszy ma być początek miesiąca, oraz okres między 21, a 27 grudnia 2020, czyli przed świętami Bożego Narodzenia. Temperatury mają być wtedy niższe, ale i tak mają oscylować w pobliżu normy klimatycznej.

Pogoda długoterminowa, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 6 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognozowana temperatura w Polsce do 6 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 7, do 13 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognoza temperatury w Polsce do 13 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 14, do 20 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognoza pogody do 20 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 21, do 27 grudnia 2020

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020 dla Polski, prognoza pogody do 27 grudnia 2020

Reasumując, grudzień 2020 w Polsce przyniesie temperaturę powyżej normy, ale zdarzą się krótkie chłodniejsze okresy, gdy średnie temperatury będą oscylować głównie w pobliżu i nieznacznie poniżej normy, zwłaszcza na początku grudnia oraz przed świętami i być może pod koniec roku. Suma opadów ma być poniżej normy.

Polska na skraju potężnego wyżu w pierwszej dekadzie grudnia. Prognozowana anomalia ciśnienie za okres najbliższych 10 dni

Pogoda długoterminowa na grudzień 2020, prognoza ciśnienia, temperatury i opadów w Polsce

Niewiele opadów jest prognozowanych szczególnie w pierwszej połowie grudnia, gdy znajdziemy się na skraju potężnego wyżu znad Rosji. W drugiej połowie miesiąca pogoda ma być bardziej zmienna na skraju cyrkulacji zachodniej i wschodniej. Akcenty zimowe jeśli wystąpią to będą nieliczne. Na prawdziwą zimę, trwającą tydzień - dwa na nizinach nie możemy liczyć.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!