| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wyż sięgnie Polski. Będzie powiew pogodnej i ciepłej jesieni. Wiemy, kiedy temperatury wzrosną

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wyż sięgnie Polski. Będzie powiew pogodnej i ciepłej jesieni. Wiemy, kiedy temperatury wzrosną

Długo utrzymująca się cyrkulacja strefowa zostanie przyblokowana i układ wyżowy przejściowo sięgnie Polski, a przez to pojawi się wreszcie okres cieplejszej i pogodniejszej złotej jesieni - przewiduje najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatury po dłuższym okresie często nieprzyjemnej, pochmurnej i deszczowej pogody wzrosną, aczkolwiek ocieplenie nie będzie długotrwałe. Mimo wszystko zauważymy i odczujemy oczekiwany powiew przyjemniejszej aury. Temperatury osiągną lub przekroczą miejscami 20 st. C. To trochę za mało aby mówić o babim lecie.

Pogoda długoterminowa. Prognoza temperatury maksymalnej w Polsce, od 2, do 17 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 2, do 17 października 2022

Do Polski znacznie cieplejsze powietrze napłynie w ciągu nowego tygodnia, szczególnie między około 5-9 października powinno się zrobić zdecydowanie cieplej. Temperatury osiągające miejscami lub przekraczające 20 st. C. najpierw pojawią się na zachodzie kraju, a później ocieplenie przesunie się również w głąb Polski.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 2-12 października 2022

Pogoda długoterminowa dla Polski, prognoza anomalii temperatury w Europie do 12 października 2022

Oczekiwany wzrost temperatury przełoży się również na anomalię klimatyczną. Po dłuższym okresie chłodu ponownie będzie przejściowo cieplej niż wynika to z normy klimatycznej, zwłaszcza w drugiej połowie nowego tygodnia, w przyszły weekend i na początku kolejnego tygodnia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie za okres 2-12 października 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 12 października 2022

Polskę za kilka dni sięgnie układ wyżowy znad południowo zachodniej Europy. Układy niżowe zostaną przyblokowane nad północną Europą i dzięki temu poprawią i ustabilizują się warunki atmosferyczne. Napłynie również cieplejsza masa powietrza.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 9 października 2022

Pogoda długoterminowa, prognoza sumy opadów w Polsce do 9 października 2022

W nowym tygodniu miejscami i przelotnie popada deszcz, głównie w poniedziałek 03.10 (możliwy również silny wiatr miejscami niemal o sile wichury), wtorek 04.10 i około między 9-10 października, gdy front z północnego zachodu zacznie wypychać ciepłe powietrze z kraju. 

Pogoda na 16 dni dla Warszaw

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 18 października 2022

Przewidywany trend pogody wyrażony na wiązkach prognostycznych dla wybranych miast w Polsce wskazuje wyraźnie wzrost temperatury między 5-8 października (z tendencją przesuwania cieplejszego powietrza na południowy wschód do około 9-10 października) i w tym czasie również zdecydowanie zmniejszenie ryzyka opadów z uwagi na pojawienia się układu wyżowego.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury i opadów deszczu do 18 października 2022

Układ wyżowy nie będzie jednak trwały, bo w trakcie 2 dekady października wrócimy do zmiennej pogody charakterystycznej ponownie dla cyrkulacji strefowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!