| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wrócą śnieżyce z mrozem, czy wczesna wiosna? Prognozy zimy są jednoznaczne

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wrócą śnieżyce z mrozem, czy wczesna wiosna? Prognozy zimy są jednoznaczne

Czy wróci mroźna i śnieżna zima, a może czeka nas kontynuacja niezwykle ciepłego lutego w Polsce? Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni nie pozostawia żadnej wątpliwości. Do końca miesiąca będą przeważać dni z temperaturami powyżej normy. Mróz w nocy miejscami i okresami wystąpi, ale będzie słaby. Śnieg, jeśli spadnie to tylko przejściowo i lokalnie po czym stopnieje. Podmuchy termicznego przedwiośnia i okresami wiosny mają nadal dominować.

Prognoza temperatur maksymalnych w Polsce do 4 marca 2024

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce do 4 marca 2024

W nowym tygodniu utrzymają się dodatnie temperatury w Polsce. Anomalia ma nadal być na ogół dodatnia, a między 22-26 lutego czeka nas ponownie większe ocieplenie, przy czym najwyższe temperatury najczęściej tym razem będziemy notować w regionach południowo wschodnich. Większego i trwalszego ochłodzenia nie widać obecnie w prognozach co najmniej do początku marca.

Pogoda długoterminowa. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie za okres do 24 lutego 2024

Pogoda długoterminowa, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie do 24 lutego 2024

O trwającej nadal zimie, pogoda w kolejnych dniach w niewielkim stopniu przypomni w Polsce. Spodziewamy się między 19-20 lutego przelotnych opadów śniegu na północnym wschodzie kraju, zwłaszcza między Mazurami i Podlasiem. Krajobrazy miejscami zdołają się na chwilę zabielić, po czym spadnie deszcz i to będzie koniec tego incydentu. Ponadto śnieg popada miejscami w górach. W kolejnych dniach tygodnia na ogół co jakiś czas miejscami popada deszcz, a śnieg będzie możliwy głównie w górach. Gdzieniegdzie wystąpią również nocne słabe przymrozki, w rejonach przejaśnień.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia ciśnienia w Polsce i Europie za okres do 24 lutego 2024

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia do 24 lutego 2024

W najbliższych dniach Polska będzie się znajdować w obszarze pomiędzy polem podwyższonego ciśnienia znad południowej i południowo wschodniej Europy, a skrajem pola niżowego znad Atlantyku. To oznacza, że pomiędzy przechodzącymi strefami frontowymi z przelotnymi opadami będą możliwe także okresy z większymi przejaśnieniami oraz z rozpogodzeniami. Suma opadów za cały nowy tydzień najniższa ma być na południowym wschodzie kraju.

Pogoda na 16 dni Warszawy. Prognoza prawdopodobieństwa temperatury i opadów do 4 marca 2024

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 4 marca 2024

Potwierdzenie trendu prognoz długoterminowych mamy w wiązkach poszczególnych danych, które wykazują bardzo zbliżone wartości do końca miesiąca, co świadczy o wysokim prawdopodobieństwie i stabilności prognoz. Większych i pewnych zmian w kierunku trwalszego ochłodzenia obecnie nie widać

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, prognoza temperatury do 4 marca 2024

Reasumując, nawrotu zimy z siarczystym i całodobowym mrozem ze śnieżycami nadal się nie spodziewamy, co nie oznacza, że jeszcze przed nastaniem prawdziwej wiosny, co najmniej do kwietnia nie zdarzą się kolejne zimowe epizody. Niewykluczone, że pogoda jeszcze miejscami w tym czasie przypomni zimę, zwłaszcza, że prędzej czy później rozbicie wiru polarnego może wpłynąć na warunki atmosferyczne w naszych szerokościach geograficznych.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!