| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wichury i częste opady w Polsce. Wiosenne temperatury w prognozach

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Wichury i częste opady w Polsce. Wiosenne temperatury w prognozach

Po chłodnym, w wielu regionach zimowym początku kwietnia, kolejne dni przyniosą stopniowy wzrost temperatury, ale nie od razu w całym kraju - przewiduje najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. W nowym tygodniu zrobi się chwilowo cieplej na południu i zachodzie, ale nadal będą możliwe okresami dość częste opady deszczu i miejscami śniegu praktycznie w całym kraju. Wystąpią również wichury i niewykluczone lokalne burze. Zdecydowanie cieplej w kierunku wiosennych temperatur ma być zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami w 2 dekadzie kwietnia. Prognozy pogody nie uległy więc większym zmianom.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 3, do 18 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski, prognoza temperatury, od 3, do 18 kwietnia 2022

Temperatury w kolejnych dniach nieznacznie wzrosną, aczkolwiek noce nadal będą chłodne, miejscami z mrozem. Zdecydowany wzrost temperatury na zachodzie i południu Polski czeka nas około 6-7 kwietnia. Później nastąpi okres przejściowy w całym kraju, nadal z licznymi przelotnymi opadami w różnych regionach, a następnie czeka nas wzrost temperatur do wiosennych wartości. Nadal podtrzymujemy zdecydowane ocieplenie w 2 dekadzie kwietnia.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, za okres 3-10 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatur w Polsce i Europie, do 10 kwietnia 2022

Trend temperaturowy najbliższego tygodnia doskonale przewiduje powyższa mapa anomalii. Kolejny tydzień ma być wyraźnie cieplejszy na południu i nadal chłodny w całości na północy Polski.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, do 13 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, ciśnienie w Polsce i Europie, do 13 kwietnia 2022

Na ustabilizowanie pogody i powrót trwałego słonecznego np. tygodnia nie możemy liczyć. Polska w kolejnych dniach pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia w którym będą się tworzyć lub przechodzić układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Co jakiś czas wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami śniegu lub krupy śnieżnej. Ponadto między 4-5 kwietnia spodziewamy się wystąpienia wichury szczególnie na północy i północnym zachodzie kraju oraz w rejonach podgórskich. Przelotnych opadów nie będzie brakować. Ich zasięg, porę wystąpienia i natężenie najlepiej śledzić w codziennych dokładnych prognozach dla poszczególnych regionów. W nowym tygodniu wreszcie popada w regionach, w których dotąd nie padało lub słabo popadało przez cały miniony marzec.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 10 kwietnia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 10 kwietnia 2022

Omawiany trend pogodowy bardzo dobrze potwierdzają wiązki prawdopodobieństwa opadów i temperatury dla wybranych miast w Polsce.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza opadów i temperatury do 19 kwietnia 2022

Dodatkowo przygotowaliśmy szczegółową prognozę temperatury dla Polski na najbliższy tydzień według europejskiego modelu ECMWF. Na poniższej godzinowej prognozie możecie prześledzić czekające nas zmiany. Prognoza jest orientacyjna i mogą zajść nieznaczne korekty zasięgu maksymalnych temperatur.

Szczegółowa prognoza temperatury w Polsce, od 3, do 10 kwietnia 2022

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza temperatury i opadów, do 18 kwietnia 2022

Przed nami więc kontynuacja zmiennej pogody ze stopniowym wzrostem temperatury najbardziej odczuwalnym w nowym tygodniu na południu i zachodzie kraju w okolicach połowy tygodnia. Wyższych wiosennych temperatur spodziewamy się w 2 dekadzie kwietnia. Przelotnych opadów w różnej formie co jakiś czas w Polsce nadal nie będzie brakować. W nowym tygodniu popada w całym kraju, ponadto spodziewamy się wichury. O wszystkich zjawiskach będziemy na bieżąco informować.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monia

Czyli nie jest tak źle. Jest szansa na cieplejsze dni, czekamy cierpliwie :)

03 kwiecień 2022 - 13:51
Odpowiedz