| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Upalne i gorące lato sięgnie Polski. Burze i nawałnice przejdą po fali gorąca

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Upalne i gorące lato sięgnie Polski. Burze i nawałnice przejdą po fali gorąca

Wkraczamy w okres zaawansowanego lata z oczekiwaniami na aurę sprzyjającą szczególnie żniwom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu na urlopie. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca całej pierwszej połowy lipca przewiduje w Polsce przewagę dni gorących z temperaturami w wielu regionach na poziomie 25-29 st. C., ale również z upałem 30 st. C. i miejscami więcej. Po fali gorąca przejdą burze z nawałnicami, w tym z gradobiciami, ulewami i wiatrem o sile wichury w czasie wymiany masy powietrza.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, od 2, do 17 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, fala gorąca i upału sięgnie Polski w pierwszej połowie lipca 2023

Nowy tydzień zapowiada się z umiarkowanym powiewem lata, bo czekają nas powszechne dni, które określamy termicznie, jako gorące i lokalnie na granicy upału. Opadów i burz tym razem nie będzie wiele, a te które wystąpią będą mieć bardzo ograniczony zasięg. Najniższe temperatury na ogół będą notowane nad morzem oraz w rejonach podgórskich. Urlopowicze przebywający nad Bałtykiem mogą więc narzekać na zbyt niską temperaturę, aczkolwiek na plaży do słońca nie będzie już bardzo źle.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana maksymalna w Polsce, jaka może wystąpić w przeciągu najbliższych 10 dni do 12 lipca 2023

Pogoda długoterminowa, fala upałów i gorąca w lipcu 2023 sięgnie Polski

Wstępne prognozy długoterminowe temperatur wskazują gorące i chwilami upalne dni w wielu regionach Polski szczególnie w trakcie drugiej dekady lipca. Aktualne wyliczenia wskazują miejscami na temperatury maksymalne mogące sięgnąć około 30-34 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce w czasie fali gorąca i miejscami upału między około 8-11 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury do 10 lipca 2023

Pierwsza dekada lipca aż do przełomu z drugą zapowiada z dość wysoką średnią temperaturą w Polsce, bo anomalia temperatury od początku miesiąca około 11 lipca w skali całego kraju ma być o około 2,3 st. C. powyżej normy wieloletniej względem najnowszego okresu bazowego.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce do 9 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 9 lipca 2023

Trend pogodowy okresami gorącego i upalnego lata potwierdzają wiązki modelu długoterminowego z przykładami dla wybranych miast. Tradycyjnie prezentujemy wybrane wskazania dla stolicy Polski i Małopolski.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza prawdopodobieństwa opadów i temperatury do 16 lipca 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów lipiec 2023

Na dolnych wiązkach prawdopodobieństwa opadów warto zwrócić uwagę na okres między około 6-8 lipca, gdyż wtedy ma wzrosnąć miejscami prawdopodobieństwo przelotnych opadów i burz w Polsce, a ponowny taki okres z częstszymi burzami i opadami jest prognozowany dopiero w trakcie drugiej dekady lipca.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, fala gorąca i upału w lipcu 2023

Pierwsza połowa lipca nie zapowiada się więc najgorzej. Czeka nas sporo dni z temperaturami charakterystycznymi dla lata. Przerywnikiem będą okresami przelotne opady i burze, ale jak to często bywa w przypadku zjawisk konwekcyjnych nie zawsze wystąpią, ponadto będą mieć ograniczony zasięg. Warunki pogodowe będą często sprzyjać odpoczynkowi na świeżym powietrzu, aczkolwiek zalecamy sprawdzać zasięg lokalnych opadów burzowych, aby nie dać się zaskoczyć silniejszym zjawiskom na szlakach turystycznych, czy na akwenach wodnych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!