
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Upał, czy silne ochłodzenie? Prognozy do września są jednoznaczne
Kończący się tydzień w Polsce przyniósł powrót upału, a także miejscami burze z ulewami. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca początku września wskazuje wyraźny trend. Będzie nadal dużo dni termicznych określanych jako gorące, ale upalnych również nie zabraknie. Okresy ochłodzenia będą krótkie. Do końca wakacji nie będzie brakować dni sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi.
Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce do 2 września 2024
W trakcie nowego tygodnia obszar niewielkiego upału w Polsce zostanie zepchnięty na krańce wschodnie kraju, a na pozostałym obszarze temperatury będą niższe i przyniosą ulgę osobom szczególnie wrażliwym na letni żar. W okolicach 22 sierpnia odczujemy ochłodzenie w całym kraju, ale już od 23-24 sierpnia ponownie od zachodu kraju zaczniemy notować upał rozszerzający zasięg na wschód. Po kolejnym weekendzie nastąpi kilkudniowy okres z letnimi temperaturami poniżej 30 st. C., ale do fali upałów prawdopodobnie wrócimy na przełomie sierpnia i września. Wiele więc na to wskazuje, że gorące lato szybko nie odpuści, a tym samym sierpień również zapisze się jako miesiąc ciepły, już 8 pod rząd w tym roku.
Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury za okres tygodnia w Polsce i Europie do 24 sierpnia 2024
To spychanie w kolejnym tygodniu ciepłego powietrza z zachodu na wschód i południowy wschód Polski, gdzie temperatury w pobliżu miejscami 30 st. C. będą się utrzymywać najdłużej będzie mieć swoje przełożenie na znaczne odchylenie anomalii temperatury w tym terminie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Główna fala upałów w tym tygodniu będzie się rozciągać w Europie, od Ukrainy i Białorusi przez Węgry, Bałkany, Włochy po Hiszpanię. Temperatury na tym obszarze nadal będą często przekraczać 30-40 st. C.
Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza prawdopodobieństwa temperatury i opadów do 2 września 2024
W ciągu najbliższego tygodnia spodziewamy się przelotnych opadów i miejscami burz, zwłaszcza w poniedziałek na wschodzie, w centrum oraz na południu Polski, ponadto w okolicach 21 sierpnia przy przejściu frontu z zachodu na wschód kraju, a następnie w pobliżu 25 sierpnia, gdy front przetnie kraj z południowego zachodu na północny wschód. Pozostałe dni na ogół nie przyniosą opadów, lub co najwyżej lokalnie zdarzy się przelotny deszcz. Będzie również okres z przejściowym pojawieniem wyżu.
Sprawdź: Będą powodzie błyskawiczne. W oberwaniu chmury spadnie 110 litrów wody. Ulewy zaleją domy
Pogoda na 16 dni dla Krakowa
Przed nami więc kontynuacja nadal aury z przewagą atrybutów gorącego i okresami upalnego lata. Dni chłodniejszych będzie niewiele. Miejscami pojawią się przelotne opady i lokalnie silne burze, ale będzie też okres wyżowy, zwłaszcza między 22-24 sierpnia. Temperatury najniższe będą nadal najczęściej nad samym morzem, a także miejscami w rejonach podgórskich. Mimo to, w słońcu będzie często bardzo ciepło nawet w tych regionach. Na pewno, nie musimy się jeszcze obawiać szybkiego nadejścia chłodnej jesieni.
Źródło: DobraPogoda24.pl
"Na pewno, nie musimy się jeszcze obawiać szybkiego nadejścia chłodnej jesieni." Ja się jej nie obawiam, ja na nią czekam.