| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatury i opady załamią Polaków. Lato rozczaruje w sierpniu

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Temperatury i opady załamią Polaków. Lato rozczaruje w sierpniu

Częste opady deszczu o charakterze przelotnym w towarzystwie burz, lokalnie z gradem i silnym wiatrem przy umiarkowanej temperaturze i krótkich okresach stabilnych warunków atmosferycznych - zapowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca już niemal całej pierwszej połowy sierpnia. Wpływ cyrkulacji strefowej z rozległym polem niskiego ciśnienia przyniesie kontynuację aury zmiennej bez długotrwałej fali upałów oraz dominacji słonecznego wyżu. Temperatury i opady będą załamywać Polaków.

Prognozowany zakres temperatur maksymalnych w Polsce, od 30 lipca, do 14 sierpnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, częste opady i burze z gradem, temperatury rozczarują Polaków w sierpniu 2023

W ostatnich latach zwykle w sierpniu przypadał najgorętszy okres lata, ale wygląda na to, że w tym roku tak nie będzie, przynajmniej w jego pierwszej połowie. Przed nami dni z umiarkowanymi temperaturami, a nawet niskimi, jak na już drugą połowę zaawansowanego lata. Początek sierpnia będzie z wyraźną ujemną anomalią temperatury względem średniej. Zamiast coraz częstszych fal upałów w ocieplającym się klimacie, to temperatury często będą rozczarowywać, zwłaszcza, jeśli na urlopie oczekujecie gorącego i upalnego lata. 

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 4-7 sierpnia 2023

Pogoda długoterminowa, chłodny początek sierpnia 2023, częste opady i burze będą ulewy w Polsce

Temperatury w nowym tygodniu tylko miejscami i w niektórych regionach w poszczególnych dniach wzrosną do około 24-28st. C., poza tym będą niższe na poziomie 20-23 st. C., zwłaszcza na północy kraju. Nadal najchłodniej będzie nad morzem, gdzie tegoroczny sezon wakacyjny do tej pory nie jest nadzwyczaj ciepły. Ochłodzenie na początku pierwszej dekady sierpnia nie sięgnie tylko Polski, ale rozleje się również na zachodnią, północno zachodnią i częściowo południową Europę, zwłaszcza po Włochy, gdzie w minionych dniach notowano rekordowy upał. W tym przypadku mieszkańcy odetchną. Fala upałów przesunie się do wschodniej połowy Europy i nadal utrzyma się w Grecji z ryzykiem kolejnych pożarów.

Prognozowana suma opadów w Polsce do 6 sierpnia 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce do 6 sierpnia 2023

W kolejnych dniach Polska będzie pozostawać w polu obniżonego ciśnienia przez który będą przechodzić co pewien okres nowe strefy frontów atmosferycznych na których rozwiną się dodatkowo czasami płytkie niże. Fronty będą związane z większymi ośrodkami wędrującymi w pobliżu naszego kraju.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza prawdopodobieństwa opadów i temperatury do 14 sierpnia 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza opadów i temperatury do 15 sierpnia 2023

Aktualnie przełomu w prognozach nie widać w kierunku stabilizacji pogody i powrotu bardziej gorącego i upalnego lata. Czeka nas za to często zmienna aura, a przez to z uwagi na dynamiczne procesy atmosferyczne i zmienne trajektorie ośrodków niżowych, należy sprawdzać na bieżąco najnowsze codzienne prognozy pogody, w których precyzyjnie będziemy wskazywać, gdzie i kiedy popada.

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa, ulewy i burze w prognozach, sierpień 2023

Na dolnych wiązkach prognoz długoterminowych widać, że niektóre opady towarzyszące burzom i przejściom niżów mogą być ulewne z ryzykiem zalania i podtopienia dróg oraz posesji. Krótko mówiąc, nudy w pogodzie nie będzie, ale i też trwalszej fali upałów ze stabilniejszym słonecznym wyżem, co najmniej do końca pierwszej dekady sierpnia. Jeśli jednak nie lubicie wysokich letnich temperatur z lejącym się żarem z nieba, to będziecie mieć powody do zadowolenia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Dddddd

Normalne polskie lato chcemy jeść polskie to musi padać nie wszystko jest z bie...

01 sierpień 2023 - 06:45
Odpowiedz