| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Szalona prognoza na święta w Polsce. Będzie śnieżyca i mróz

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Szalona prognoza na święta w Polsce. Będzie śnieżyca i mróz

Pierwsza dekada grudnia upłynęła w Polsce pod znakiem powiewów zimy. Pojawiły się opady śniegu, była również śnieżyca i fala mrozu. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski nadal daje szanse na zimowe epizody, ale czeka nas również wzrost temperatury w 2 dekadzie miesiąca. Miła niespodzianka, wręcz szalona i zaskakująca prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia jest aktualnie widoczna w coraz pewniejszym trendzie długoterminowym. Generalnie, warunki pogodowe mają być zgodne z naszym wcześniejszymi prognozami. Sprawdźmy szczegóły prognozy długoterminowej kolejne dni grudnia sięgające już świąt.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, od 12, do 27 grudnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Szalona prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia. Prognoza temperatury od 12, do 27 grudnia 2021

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, w drugiej dekadzie grudnia czeka nas wzrost temperatury najbardziej odczuwalny na zachodzie Polski, gdzie temperatura będzie wzrastać nawet do 6-8 st. C. Zalegająca miejscami pokrywa śnieżna stopnieje i wrócą szarobure krajobrazy. W tym okresie będą jednak nadal mniej liczne regiony, gdzie utrzyma się niewielki mróz w ciągu dnia, zwłaszcza początkowo na wschodzie kraju oraz w rejonach podgórskich. Około 15-16 grudnia na przeważającym obszarze kraju temperatura w dzień powinna być dodatnia.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 20-25 grudnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce, do 25 grudnia 2021

Ponowne ochłodzenie i zmiana pogody w kierunku powrotu zimy na znaczny obszar Polski czeka nas w 3 dekadzie grudnia, gdy do Polski napłynie zimna masa powietrza arktycznego. Jeżeli prognozy nie ulegną zmianie, to pierwszy raz od wielu lat, święta Bożego Narodzenia w Polsce mogą nam upłynąć pod znakiem mrozu, a także możliwych opadów śniegu. Jest szansa, że śnieg spadnie nawet przed świętami. Najzimniej ma być na wschodzie i południu Polski. 

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Europie, do 22 grudnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie, do 22 grudnia 2021

Polska w kolejnych dniach najczęściej będzie się znajdować w obszarze pola wyżowego, ale to nie oznacza, że zupełnie nie będzie padać. Co jakiś czas przedrą się strefy opadów deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu, aczkolwiek będzie padać mniej niż w ostatnich dniach i na mniejszym obszarze.

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 20 grudnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza opadów śniegu w Polsce, prognoza sumy opadów do 20 grudnia 2021

Część powyższej sumy opadów, będzie mieć również postać śniegu, ale generalnie zima w 2 dekadzie grudnia w skali całego kraju poza rejonami górskimi, będzie w odwrocie.

Ochłodzenie, mróz i śnieg w 3 dekadzie grudnia

Trend ochłodzenia i powrotu w kierunku zimy jest nadal widoczny w 3 dekadzie grudnia, w tym w okresie świąt. Miejmy nadzieję, że te prognozy się utrzymają i faktycznie święta wreszcie upłyną nam pod znakiem mrozu i śniegu. 

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognoza długoterminowa do 28 grudnia 2021

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa. Prognoza pogody, od 12, do 28 grudnia 2021

Pogoda na 16 dni dla Krakowa

Pogoda na 16 dni dla Krakowa. Prognoza pogody do 28 grudnia 2021

Prognozy są więc zgodne z naszymi wcześniejszymi prognozami długoterminowymi. Po pojawieniu się zimy ze śniegiem i mrozem oraz śnieżycami w pierwszej dekadzie grudnia, w ciągu drugiej temperatura wzrośnie, a tym samym pokrywa śnieżna zaniknie praktycznie w całej Polsce poza górami. Większe ochłodzenie z adwekcją arktycznego powietrza i kolejnymi powiewami zimy czeka nas w 3 dekadzie grudnia. Grudzień ostatecznie będzie miesiącem chłodnym, z ujemną anomalią temperatury. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!