| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Styczeń przyniesie siarczysty mróz i śnieżyce? Prognozy mogą zaskoczyć

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Styczeń przyniesie siarczysty mróz i śnieżyce? Prognozy mogą zaskoczyć

Tegoroczny styczeń przynosi dość łagodne warunki atmosferyczne. Najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski zapowiada aurę zmienną, bo czekają nas zarówno mroźne noce, jak również silniejsza odwilż z najwyższymi temperaturami na południu i południowym zachodzie kraju w rejonie oddziaływania wiatru fenowego. Epizody zimowe również będą się zdarzać, ale będą one nadal nieliczne. Średnia temperatura dobowa będzie bliższa przedzimiu niż warunkom typowo zimowym. Spodziewamy się również kontrastu termicznego, zwłaszcza między chłodną północno wschodnią i cieplejszą południowo zachodnią Polską.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury, od 9, do 24 stycznia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, od 9, do 24 stycznia 2022

Do 12-13 stycznia nadal czekają nas noce z silniejszym mrozem. Później do Polski napłynie cieplejsze powietrze. Wzrost temperatury odczujemy zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju, gdzie w rejonach oddziaływania wiatru fenowego zanotujemy nawet 6-9 st. C. W nocy jednak nadal temperatura będzie dość często ujemna szczególnie we wschodniej i północno wschodniej Polsce.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, do 19 stycznia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalia temperatury w Polsce i Europie do 19 stycznia 2022

Krótko mówiąc, prawdziwej zimy nadal nie będzie, bo średnia temperatura dobowa na to nie pozwoli, mimo, że w nocy nadal nieraz temperatury będą ujemne.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, za okres 9-19 stycznia 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Europie i Polsce do 19 stycznia 2022

Polska w najbliższych dniach będzie często pozostawać w zasięgu wyżu, aczkolwiek strefy frontowe w dalszej części stycznia z opadami również będą się przedzierać. Opadów będzie niewiele lub w ogóle nie wystąpią, dopiero około 14-16 stycznia spodziewamy się frontów atmosferycznych, które miejscami przyniosą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 16 stycznia 2022

Pogoda długoterminowa, prognoza sumy opadów do 16 stycznia 2022

Długoterminowy trend pogodowy dla wybranych miast w Polsce potwierdza zapowiadaną pogodę. Przed nami jeszcze kilka chłodnych dni, z silniejszym mrozem w nocy, a w drugiej połowie nowego tygodnia wkroczy większe ocieplenie, szczególnie odczuwalne na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Pogoda na 16 dni dla Poznania

Pogoda na 16 dni dla Poznania, prognoza temperatury do 25 stycznia 2022

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury od 9, do 25 stycznia 2022

Pogoda na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody, od 9, do 25 stycznia 2022

Podsumowując, do 13 stycznia będzie jeszcze dość chłodno, zwłaszcza w nocy. Później czeka nas wzrost temperatury, ale najbardziej będzie odczuwalny na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Nieco więcej opadów zacznie się pojawiać pod koniec nowego tygodnia. Wcześniej opadów nadal będzie niewiele. Zmienna pogoda na pograniczu zimy, przedzimia i chwilowego wzrostu temperatury i jej wahań, w tym kontrastu temperatury na obszarze kraju czeka nas w dalszej części stycznia. Aktualnie trwalszego ataku zimy ze śnieżycami i siarczystym mrozem nie widać. Sytuacja być może zmieni się w okolicach 3 dekady stycznia, ale obecnie za wcześnie na precyzyjne prognozy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!