| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silny upał usunie front z burzami i nawałnicami. Parne lato będzie wracać

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silny upał usunie front z burzami i nawałnicami. Parne lato będzie wracać

Przewidywany silny upał w Polsce stał się faktem, ale czy nadal się utrzyma? Na to pytanie odpowiada nasza najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni sięgająca już całego lipca. W nowym tygodniu temperatury spadną, będą jednak regiony i okresy gdy nadal będziemy mówić o dniach gorącego lata, lokalnie chwilami na granicy upału. Zrobi się ponownie okresami duszno i parno, ponadto wystąpią burze, lokalnie z nawałnicami. Wrócą również częstsze rozproszone przelotne opady, miejscami intensywne o ograniczonym zasięgu.

Prognozowany zakres temperatury maksymalnej w Polsce, od 16, do 31 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, upał usunie front z burzami i nawałnicami, prognoza do końca lipca 2023

Warunki atmosferyczne zaczną być zmienne i wymagające częstego sprawdzania prognozy pogody. Zmiany zapoczątkuje chłodny front atmosferyczny, który najbliższej doby przesuwając się na wschód i południowy wschód kraju będzie wypychał z Polski ciepłe powietrze zwrotnikowe, a od zachodu napłynie chłodniejsze polarnomorskie. Miejscami, zwłaszcza na południu, wschodzie i południowym wschodzie w tym okresie rozwiną się silne burze, lokalnie z gradem i wichurami. Gdzieniegdzie będą możliwe nawałnice w poniedziałek 17.07 w trakcie dnia.

Pogoda długoterminowa. Będzie zmiana układu barycznego nad Europą. Prognozowana anomalia ciśnienia za okres między 19-21 lipca 2023

Pogoda długoterminowa, fala silnego upału ustapi, chłodny front z burzami przyniesie nawałnice w drugiej połowie lipca 2023

Po przejściu frontu dostaniemy się w pole obszaru obniżonego ciśnienia w którym, co jakiś czas zaznaczą się przechodzące fronty atmosferyczne z przelotnymi opadami i burzami. Między frontami i płytkimi niżami czeka nas zmienna pogoda i temperatura, bo będą zarówno dni gorące i parne, jak również wyraźnie miejscami chłodniejsze, zwłaszcza nad morzem, gdzie temperatury będą najczęściej najniższe w kraju. W nowym tygodniu szczególnie przelotnie popada i przejdą burze, w tym lokalnie silne z nawałnicami w poniedziałek 17 lipca miejscami na południu, wschodzie i południowym wschodzie, ponadto gdzieniegdzie 19 i 21 lipca. W pozostałe dni opady wystąpią tylko lokalnie i przelotnie.

Prognozowana anomalia ciśnienia na poziomie średniej troposfery w Europie, 18 lipca 2023

Pogoda długoterminowa na 16 dni, upał ustąpi, wkroczą fronty z burzami, prognoza ciśnienia druga połowa lipca 2023

Układ wyżowy, który umożliwił na podmuch bardzo upalnego lata ustąpi, a w jego miejsce pojawi się pole obniżonego ciśnienia związane ośrodkami niżowymi wędrującymi głównie między Wyspami Brytyjskimi przez Skandynawię po Rosję. Na południe od Polski będzie pole wyżowe, które tylko chwilami zaznaczy się w pobliżu naszego kraju. Na ogół ma jednak przeważać wpływ ośrodków niżowych na warunki pogodowe.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy. Prognozowane prawdopodobieństwo temperatury i opadów do końca lipca 2023

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury i opadów do 31 lipca 2023

Mimo, że na ogół nastąpi spadek temperatury w Polsce, to większego dramatu w prognozach nie widać, bo temperatury maksymalne w kraju będą się często na ogół wahać w przedziale 20-30 st. C. w pozostałe dni lipca, w zależności od terminu i regionu. Zaznaczamy jednak ponownie, że najczęściej najniższe temperatury będą notowane nad samym morzem i tu faktycznie urlopowicze mogą chwilami narzekać. Zdarzą się regiony przejściowo również z temperaturami poza wskazanym ogólnym zakresem.

Pogoda na 16 dni dla Wrocławia

Pogoda na 16 dni dla Wrocławia, prognoza temperatury i opadów do 31 lipca 2023

Wiele na to wskazuje, że tegoroczny lipiec w Polsce, mimo wahań w jego drugiej połowie ostatecznie zapisze się klimatycznie, jako miesiąc ciepły. Aktualnie prognozowana anomalia temperatury, od początku miesiąca za okres do 25 lipca w skali całego kraju jest przewidywana na poziomie o około 1,6 st. C. powyżej normy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!