| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silne wichury przejdą przez Polskę. Dotrze duże ocieplenie

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Silne wichury przejdą przez Polskę. Dotrze duże ocieplenie

Przed nami bardzo urozmaicone i zmienne warunki atmosferyczne w drugiej połowie lutego - przewiduje najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Spodziewamy się powrotu pogody charakterystycznej dla silnej cyrkulacji zachodniej. Pojawi się sporo opadów, głównie deszczu, wystąpią również niebezpieczne wichury i lokalne burze.

Na termometrach znowu zobaczymy dwucyfrowe wartości. Kolejne dni przyniosą znaczną dodatnią anomalię temperatury. Czeka nas kontynuacja ciepłego lutego, aczkolwiek bardzo dynamicznego, dlatego warto śledzić prognozy, aby aura nas nie zaskoczyła.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury w Polsce, od 13, do 28 lutego 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce, od 13, do 28 lutego 2022

Obecne niewielkie ochłodzenie szybko się skończy. W nowym tygodniu temperatury znowu wzrosną. Na znacznym obszarze kraju zanotujemy co najmniej 7-11 st. C., a miejscami, zwłaszcza na południu nawet 14-15 st. C., gdyż przechodzące niże z opadami i wichurami, będą zaciągać do Polski ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 13-23 lutego 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, do 23 lutego 2022

Ponowny wzrost temperatury spowoduje utrzymanie bardzo wysokiej dodatniej anomalii. W najbliższych dniach temperatura najczęściej o co najmniej 4-7 st. C., będzie wyższa od normy wieloletniej dla tej konkretnej pory roku.

Pogoda długoterminowa. Prognoza średniego ciśnienia w Polsce i Europie, do 23 lutego 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie, od 13, do 23 lutego 2022

Prognoza rozkładu ciśnienia jednoznacznie wskazuje, że Polska w kolejnym tygodniu znajdzie się w zasięgu pola obniżonego ciśnienia związanego z głębokimi układami niżowymi. Fronty atmosferyczne z nimi związane, będą często przechodzić przez nasz kraj niosąc opady, lokalne burze i silne wichury. Najbliższy istotny front atmosferyczny w Polsce jest prognozowany 16 lutego. Wcześniej popada tylko miejscami. Od 17 lutego oczekujemy dużego dynamizmu w pogodzie.

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 20 lutego 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 20 lutego 2022

W drugiej połowie nowego tygodnia czeka nas więc poważne załamanie pogody. Opadów najwięcej jest prognozowanych na północy Polski ze względu na to, że ten obszar znajdzie się bliżej centrum przechodzących ośrodków niżowych. 

Prognozowana anomalia temperatury powietrza w Europie na wysokości 1,5 km, od 13, do 20 lutego 2022

Powyższa animacja prognozy doskonale obrazuje zaciąganie cieplejszego powietrza przez wędrujące niże, jakie przyniosą w Polsce opady i wichury, lokalnie z burzami.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury do 28 lutego 2022

Prognozowany trend pogodowy przedstawia wykres wielu wiązek modelu długoterminowego dla przykładowej Warszawy. Widać bardzo wyraźnie utrzymywanie się dodatniej temperatury i znaczny jej wzrost szczególnie między 15-17 lutego oraz rosnące prawdopodobieństwo opadów od czwartku 17.02. Ze względu na przewidywane ryzyko wichur zachęcamy do częstego sprawdzania naszych najnowszych prognoz pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!